Stadion Widzewa szczęśliwy dla Budowlanych

28 kwietnia 2013, 16:57 | Autor:

Rugbyści Budowlanych Łódź rozgromili w sobotnim spotkaniu Posnanię Poznań47:7! Spotkanie na stadionie im. Ludwika Sobolewskiego oglądało ok. 600 widzów. Do ciekawej, ale też niemiłej sytuacji doszło przed meczem. Niegroźnemu wypadkowi uległ autokar wiozący do Łodzi zawodników z Poznania. Pomocną dłoń gościom podali działacze Budowlanych, którzy po rugbystów Posnanii wysłali własny autokar.

Poniżej prezentujemy fachowy opis meczu pod kątem sportowym, jaki zaczerpnęliśmy ze strony www.rugbypolska.pl:

Swój mecz pewnie wygrali również Budowlani SA Łódź, którzy na stadionie Widzewa podjęli Posnanię. Mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem, ponieważ autokar, którym podróżowali Muszkieterowie uderzył w inny samochód. Gospodarze wysłali po swoich przeciwników swój autobus i dzięki temu ci spokojnie dotarli do celu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na boisku rządzili podopieczni Mirosława Żórawskiego, którzy pierwszą połowę wygrali 18:0, zmagając się z twardą obroną gospodarzy. Po przerwie Budowlani dopełnili dzieła, sięgając po punkt bonusowy i wygrywając 47:7. Honorowe przyłożenie dla gości zdobył Daniel Trybus, a podwyższył Mateusz Adamski.

Budowlani SA Łódź – Posnania Poznań 47:7 (18:0)
Budowlani: Sokhadze 12, Fortuna 5, Kowalewski 5, Grodecki 5,Dułka 5, Ząbczyński 5, Kotasa 5, Gugushvili 5
Posnania: Trbyus 5, Adamski 2