W Sulejówku gotowi na Widzew

1 sierpnia 2017, 09:20 | Autor:

W sobotę swój ostatni sparing przed ligą rozegrali nie tylko piłkarze Widzewa, ale też ich rywale w 1. kolejce III-ligowych zmagań. Trzy godziny wcześniej niż łodzianie w Toruniu, na boisko w Sulejówku wybiegły ekipy Victorii i Dolcanu Ząbki.

Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2. Co prawda, po pierwszej połowie na tablicy wyników utrzymywał się remis 2:2, ale w drugiej odsłonie Victoria zdominowała swojego rywala i dzięki temu pewnie zwyciężyła. Może to być niepokojącym sygnałem dla widzewiaków, którzy w trakcie letnich przygotowań mieli problemy właśnie w końcowych fragmentach meczu.

Dwa gole dla Victorii strzelił Bartłomiej Szulim, a po jednym dołożyli Samuelson Odunka i Sebastian Czapa. Grali też dwaj ex-widzewiacy: Norbert Jędrzejczyk i Krzysztof Możdżonek. Ten pierwszy zaliczył 60 minut, drugi zaś o dziesięć minut mniej. Na boisku pojawił się też najnowszy nabytek drużyny z Sulejówka, sprowadzony z Mazovii Mińsk Mazowiecki Daniel Smuga.

Skład Victorii:
Testowany 1 (46′ Łysik) – Testowany 2 (46′ Roszak-Kasza), Jędrzejczyk (60′ Dźwigała), Dźwigała (46′ Gorczyca), Goluch (25′ Testowany 3) – Odunka (60′ Testowany 2), Pindor (46′ Zęgota), Dobkowski (68′ Żaczek), Czapa (40′ Możdzonek), Smuga (68′ Testowany 4) – Makuch (46′ Szulim)

Łącznie w trakcie okresu przygotowawczego gracze z Sulejówka rozegrali siedem spotkań. Oprócz wygranej z Dolcanem, pokonali też Ursus (3:0), juniorów Motoru Lublin (1:0), Watrę Mrozy (4:0) i MKS Piaseczno (2:1). Przegrali z kolei z Polonią Warszawa (1:4), ale w tym meczu wystąpili głównie zawodnicy testowani, także z Pelikanem Łowicz (2:4).

Trzy gole dla Victorii strzelił w letnich grach kontrolnych Julian Świątek. Po dwa trafienia zaliczyli Maciej Żaczek, Samuelson Odunka i Bartłomiej Szulim, a po jednym Wiktor Lach, Dawid Makuch, Ernest Zęgota i Sebastian Czapa. Cztery gole padły łupem graczy testowanych.