Kolejny mistrz Polski z Widzewem na afiszu

31 lipca 2017, 16:40 | Autor:

Mistrzowie Polski z Widzewem lat 90 radzą sobie we współczesnym futbolu całkiem nieźle. Właśnie były piłkarz łódzkiej drużyny, Dariusz Gęsior, w minionym tygodniu objął stanowisko selekcjonera kadry reprezentacji Polski do lat 20.

Gęsior występował w Widzewie w latach 1997-2000. Rozegrał w łódzkich barwach 74 spotkania i strzelił 10 goli. Jeden z nich był szczególnie ważny, gdyż doprowadził do remisu w wygranym 3:2 meczu z Legią w czerwcu 1997 r. Z Widzewem zdobył tytuł mistrza Polski. Przez większość kariery Gęsior związany był z Ruchem Chorzów, wywalczył z tym klubem mistrzostwo i Puchar Polski. Ma na swoim koncie 22 rozegrane spotkania w drużynie narodowej.

Jak radzą sobie koledzy z szatni popularnego „Gąski”? Maciej Szczęsny jest ekspertem telewizyjnym. Podobnie, jak Tomasz Łapiński, który pełni też funkcję dyrektora sportowego. Marek Citko działa na rynku menedżerskim, a Paweł Wojtala i Radosław Michalski są prezesami Wielkopolskiego i Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W trenerkę poszli Marek Koniarek oraz Sławomir Majak, a Mirosław Szymkowiak prowadzi jedną z największych polskich szkółek piłkarskich.

Bercik

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x