„Świąteczna paka dla małego Widzewiaka” w Rokicinach

31 grudnia 2013, 14:52 | Autor:

Poniżej relacja nadesłana przez FC Rokiciny z akcji „Świąteczna paka dla małego Widzewiaka”.

Po udanej wiosennej akcji wspomagającej schronisko dla zwierząt bezdomnych w Tomaszowie Maz.,  postanowiliśmy zorganizować kolejną  inicjatywę pod nazwą: „Świąteczna paka małego Widzewiaka”. Akcja miała na celu zebranie słodyczy, gier, zabawek do przygotowania paczek świątecznych dla dzieci przebywających w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 4 im. Marii Konopnickiej przy ulicy Spornej w Łodzi.

Do szpitala udaliśmy się w niedzielę 22 grudnia grupą 13 osób. Przygotowanych mieliśmy 100 paczek, a w każdej z nich słodycze, a także wydany specjalnie na tą okazje nasz fanclubowy kubek oraz widzewski długopis. Mali pacjenci, którzy nie mogli spożywać słodyczy otrzymywali maskotki wraz z kubkiem. Odwiedziliśmy dzieciaki przebywające w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz w 9 szpitalnych oddziałach:

I – Oddziału Oparzeń,
II – Patologii Noworodka,
IV – Gastroenterologii,
V – Diabetologii,
VI – Onkologii dla Dzieci Starszych,
VII – Onkologii dla Dzieci Młodszych,
IX – Laryngologii,
X – Chirurgi,
XI – Kardiologi.

Na oddziałowe świetlice powędrowały także gry planszowe i zabawki. Dzieciaki były zachwycone kibicowskimi odwiedzinami, dziękowały za prezent, a mamy chętnie robiły zdjęcia swoim dzieciom z „widzewskimi Mikołajami”. Nasz przyjazd odebrany był bardzo pozytywnie.

Z racji tego, że spora część dzieci została wypisana do domu na Święta, pozostałe paczki oraz 3 kartony słodyczy przekazaliśmy do Domu Dziecka nr 5 przy ulicy Małachowskiego w Łodzi. Zapewniono nas, że zostaną rozdysponowane między dzieci, a także podziękowano za pozostawione podarunki.

Dzięki formalnej pomocy Stowarzyszenia „Fanatycy Widzewa” udało się nam uzyskać zgodę na przeprowadzenie zbiórki w dwie soboty: 7 i 14 grudnia w miejscowej Biedronce. Członkowie fan clubu byli podzieleni na grupy i kwestowali w określonych w grafiku godzinach. Rozdanych było około 1000 dwustronnych ulotek informujących o zbiórce oraz powodach dlaczego to robimy. Ogrom zbiórki pokazują liczby zebranych rzeczy: ponad 500 czekolad, ok. 500 batonów i 200 paczek ciastek oraz wiele innych słodyczy, pluszaków, soków i zabawek. Po raz kolejny dziękujemy również OSK „Tylko Widzew” za przekazane gadżety.

Chcieliśmy sprawić, aby dla tych chorych dzieci, były to mimo wszystko święta wesołe. Chcieliśmy choć w małym stopniu osłodzić im ten czas spędzony w szpitalu. Fajnie było także usłyszeć, że to właśnie kibice Widzewa do nich przyjechali i obdarowali prezentami.

Z widzewskimi pozdrowieniami
Fan Club Rokiciny


[Wyświetl wszystkie zdjęcia w małych rozmiarach]

[Wyświetl wszystkie zdjęcia w małych rozmiarach]