Bartkowski i Jonczyk na razie bez kontraktów

31 grudnia 2013, 18:18 | Autor:

Michał_Jonczyk

Kiedy o północy strzelać będą szampany, Jakub Bartkowski i Michał Jonczyk formalnie przestaną być zawodnikami Widzewa. Z dniem 1 stycznia 2014 roku wygasną ich umowy z klubem i póki co nie zostaną one przedłużone. Trwają rozmowy z zawodnikami.

W Widzewie planowane jest solidne wzmacnianie drużyny przed ciężką walką o utrzymanie jednak póki co klub nie poinformował o zakontraktowaniu nowych zawodników. Zapewne wiąże się to z tym, iż dopiero 1 stycznia zacznie się zimowe szaleństwo transferowe. Przy Piłsudskiego wciąż nie mogą kontraktować nowych graczy, póki nad klubem wisi zakaz transferów. Drużyna z nadejściem Nowego Roku straci natomiast dwóch piłkarzy: Jakuba Bartkowskiego i Michała Jonczyka. Kontrakty obu piłkarzy ważne są bowiem do 31 grudnia 2013 roku.

Klubowi włodarze zmuszeni są do oglądania każdej złotówki, dlatego też wciąż nie podjęto decyzji o przedłużeniu umów z dwójką widzewiaków. W Widzewie nie ukrywają, że najlepszą opcją byłoby znalezienie sponsorów, którzy pokryliby wynagrodzenia Bartkowskiego i Jonczyka. Wówczas zwolnione środki w budżecie płacowym mogłyby zostać spożytkowane na opłacenie kontraktu jednego nowego zawodnika, który byłby solidnym wzmocnieniem przed rudną wiosenną.

Jak dowiedział się portal WTM kwestia pozostawienia zawodników w kadrze Widzewa jest cały czas wyjaśniania. Najprawdopodobniej sprawa wyjaśni się dopiero pod koniec tygodnia. Do tego czasu obrońca oraz napastnik będą formalnie bez klubu. Nie istnieje jednak groźba, że Kuba Bartkowski i Michał Jonczyk zostaną „podebrani” przez konkurencję. Zgodnie z przepisami FIFA przy ewentualnym kontraktowaniu pierwszego z nich łodzianom należy się tzw. ekwiwalent za wyszkolenie (ok. 400 tys. zł.), zaś drugi jest po kolejnej, skomplikowanej kontuzji i ciężko przypuszczać, że ktoś zdecyduje się na takie ryzyko.