Widzew bez szans w walce o Małeckiego

3 stycznia 2014, 17:01 | Autor:

Patryk_Małecki

Zgodnie z informacjami, jakie portal WTM podał przed dwoma tygodniami, Patryk Małecki został piłkarzem Pogoni Szczecin. Skrzydłowy dostał także wstępną ofertę z Widzewa, ale łódzki klub nie miał szans w tym wyścigu.

Patryk Małecki jest 3-krotnym mistrzem Polski w barwach Wisły Kraków. Jego rozstanie z klubem z Reymonta przebiegło jednak w bardzo chłodnym tonie. O tym, że piłkarz opuści szeregi „Białej Gwiazdy” mówiło się już od dawna dlatego też kilka klubów ustawiło się w kolejkę po 8-krotnego reprezentanta Polski.

Z naszej wiedzy wynika, że ofertę kontraktu Małeckiemu złożono także przy Piłsudskiego. Z zawodnikiem rozmawiał jeden ze sponsorów Widzewa, Grzegorz Waranecki, który byłby skłonny pomóc w opłacaniu wynagrodzenia. Mimo, iż piłkarz nie wykluczył gry w Łodzi, poważniejsze rozmowy prowadził jednak równolegle z mocniejszymi ekipami, m.in.: Lechią Gdańsk oraz Pogonią Szczecin, pisało się również o opcji zagranicznej.

Jeszcze przed świętami Małecki grzecznie odmówił Widzewowi, bowiem doszedł do porozumienia z włodarzami Pogoni Szczecin. Z naszej wiedzy wynika, że może tam liczyć na zarobki rzędu 50 tys. zł. miesięcznie, co w łódzkim klubie jest obecnie kwotą niebotyczną. Trudno więc dziwić się, że w wyścigu o skrzydłowego widzewiacy byli daleko za peletonem.