Świątkiewicz autorem historycznego gola (video)

15 sierpnia 2015, 21:38 | Autor:

Świątkiewicz_Rachubiński

Choć Reaktywacja Tradycji Sportowych przejęła całą historię 105-letniego Widzewa, to dzisiejszy mecz w Pajęcznie był traktowany tak, jakby był pierwszym w dziejach klubu. Nowe otwarcie miało szczęśliwą otoczkę, bo drużyna wygrała spotkanie z Zawiszą. Największy uśmiech towarzyszył po meczu Igorowi Świątkiewiczowi.

Napastnik długo wchodził w to starcie i w pierwszej połowie grał bez błysku. W 54 minucie zrobił jednak to, co do niego należało – wyszedł na pozycję, przyjął podanie od Nikodema Kasperczaka i strzelił na 1:0. „To jeden z łatwiejszych goli w mojej dotychczasowej karierze. Taki w stylu Thierrego Henry” – żartował po końcowym gwizdku.

Strzelona przez Świątkiewicza bramka wywołała wielką ulgę w szeregach widzewiaków oraz szczerą radość. Autora historycznego trafienia wyściskali wszyscy koledzy oraz ławka rezerwowych, z trenerem Obarkiem na czele (na zdjęciu z Mariuszem Rachubińskim). Oby 21-latek na dobre rozwiązał dziś worek z bramkami, a współpraca z Kasperczakiem układała się jeszcze lepiej, niż dotychczas.