Świetny debiut Jonczyka. Jak wypadli pozostali wypożyczeni?

8 marca 2014, 15:50 | Autor:

jonczyk

Wypożyczony z Widzewa Michał Jonczyk zadebiutował dziś w barwach Motoru Lublin. Napastnik w meczu 19 kolejki II ligi wschodniej strzelił dwa gole, ale nie dało to jego nowej drużynie choćby punktu. Lublinianie przegrali w Stalowej Woli ze Stalą 2:3.

Jonczyk wybiegł na to spotkanie w podstawowej jedenastce i dał o sobie znać pod koniec pierwszej połowy. Jego gol, zdobyty w 43 minucie, dał gościom prowadzenie przed przerwą. W 51 Stal wyrównała, ale w 73 minucie widzewiak ponownie trafił do siatki i Motor prowadził 2:1. Ekipa z Lubelszczyzny nie przywiozła do domu jednak ani jednego punktu, bowiem gospodarze bramkami w 75 i 93 minucie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

***

Poza Michałem Jonczykiem, w nowych barwach zadebiutowało także dwóch innych widzewiaków. Bardzo dobre noty zbierał Maciej Krakowiak, który przez długi czas zachowywał czyste konto, kilkukrotnie ratując swój zespół w niemożliwy wręcz sposób, w meczu Odry Opole z Bytovią Bytów. Niestety grający w 9-tkę goście zdołali strzelić bramkę w 90 minucie gry, przy której – zdaniem świadków – „Krakus” mógł zachować się nieco lepiej. Opolanie grali jednak ambitnie i w doliczonym czasie wyrównali zyskując punkt.
45 minut zaliczył natomiast David Kwiek, który wszedł na boisko tuż po przerwie. Jego Okocimski zanotował porażkę, ulegając w Brzesku liderowi I ligi, GKS Bełchatów, 0:1.
Debiutu nie doczekał się natomiast Łukasz Staroń. Napastnik tylko z ławki rezerwowych przyglądał się grze Puszczy Niepołomice, która wygrała 2:0 wyjazdowe spotkanie z Chojniczanką Chojnice.

Jutro swoje spotkanie rozegra jeszcze gdyńska Arka, a w jej barwach być może premierowy występ zaliczy Tomasz Kowalski.