Sylwester Cacek na pierwszym posiedzeniu Komitetu Sterującego
17 lipca 2013, 17:59 | Autor: RyanJak zapowiadał portal WTM, w tym tygodniu nastąpić miało pierwsze posiedzenie zawiązanego Komitetu Sterującego ds. przebudowy Stadionu Miejskiego przy al. Piłsudskiego 138. Doszło do niego w dniu dzisiejszym.Na czele Komitetu, o czym już pisaliśmy, stanęła Prezydent Hanna Zdanowska. Na dzisiejszym, pierwszym posiedzeniu, w charakterze gościa, pojawili się także dwaj przedstawiciele Widzewa: właściciel, Sylwester Cacek oraz pełniący obowiązki prezesa, Paweł Młynarczyk.
Spotkanie członków komitetu było symboliczne i miało znaczenie kurtuazyjną. Jedynym krokiem było ustalenie porządku organizacyjnego w pracach Komitetu oraz przyjęcie Regulaminu. Na konkretne decyzje przyjdzie czas przy następnych posiedzeniach. Jak zapewniają urzędnicy, do końca lipca zapadną szczegółowe ustalenia co do m.in. sposobu przebiegu inwestycji, pojemności nowego stadionu, czy jego wielkości zewnętrznej. Na przełomie lipca i sierpnia rozpisany ma zostać przetarg na Projekt Funkcjonalno-Użytkowy. Według naszej wiedzy obie strony (UMŁ oraz Widzew) zdecydują się na „model zabrzański”, czyli budowę trzech trybun za miejskie środki oraz czwartej z pomocą prywatnego inwestora.
O dalszych pracach Komitetu Sterującego będziemy informować na bieżąco.







Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska