Thriller w Danii! Widzew zagra w Lidze Mistrzów!

3 kwietnia 2019, 00:58 | Autor:

Cóż to był za mecz! Choć piłkarze Widzewa na początku drugiej połowy przegrywali z Broendby już 0:3, pokazali niesamowity charakter i strzelili dwa gole. Dały im one awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Tak jak można się było spodziewać, w początkowych fragmentach spotkania to gospodarze byli stroną przeważającą. Swoje dobre okazje miał zwłaszcza Peter Moller. Najpierw jednak pięknym wślizgiem piłkę odebrał mu w polu karnym Paweł Wojtala, a kilkanaście minut później Duńczyk huknął z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką bramki Macieja Szczęsnego.

Wynik mogli otworzyć jednak podopieczni Franciszka Smudy. W 26. minucie świetnym rajdem lewą stroną boiska popisał się Sławomir Majak, po czym dokładnie dograł do Ryszarda Czerwca. Niestety, ten uderzył wprost w obrońcę. Po chwili jeszcze lepszą szansę miał Marek Citko, który był sam na sam z Mogensem Kroghiem. Spróbował go przelobować, lecz duńskiemu bramkarzowi udało się zatrzymać strzał.

Dwie niewykorzystane okazje szybko się zemściły na łodzianach. W 31. minucie Aurelijus Skarbalius znalazł długim podaniem Rubena Baggera, ten zgrał tuż przed bramkę do Mollera, a napastnik bez problemu pokonał SzczęsnegoBroendby zyskało dużą przewagę, którą tuż przed przerwą przekuło na kolejnego gola. Po wrzucie z autu najlepiej w polu karnym odnalazł się Ole Bjur i jako drugi z Duńczyków wpisał się na listę strzelców.

Na drugą połowę piłkarze Widzewa wyszli z jedną zmianą. Zbigniewa Wyciszkiewicza zastąpił Jacek Dembiński, ale na niewiele się to zdało. Tuż po rozpoczęciu gry Moller zagrał do Kima Vilforta, a ten bardzo doświadczony gracz pewnym uderzeniem po ziemi strzelił bramkę na 3:0. Gdy wydawało się, że nie ma już szans na awans, łodzianie wlali nadzieję w serca kibiców! W świetnym kontrataku Radosław Michalski wyprzedził obrońców i oddał piłkę do Citki, który zdobył pierwszego gola dla gości!

W pierwszych minutach po strzeleniu bramki widzewiacy atakowali, ale później ponownie inicjatywę przejęło Broendby. Dwie dobre okazje zmarnował Allan Nielsen, który najpierw trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę, a po chwili jego strzał wybił głową Tomasz Łapiński. Później swojej szansy nie wykorzystał Ebbe Sand, w doskonałej sytuacji uderzając tuż obok słupka.

Im bliżej było do końca spotkania, tym groźniej atakował Widzew. Nadziewał się przy tym na kontrataki, a jednego z nich ponownie nie był w stanie zamienić na gola Sand. Decydujący cios zadali jednak goście w 88. minucie! Michalski dograł do Majaka, ten uderzył na bramkę, gdzie z linii bramkowej futbolówkę do siatki wpakował Wojtala! Chwilę później stuprocentowej okazji nie wykorzystał Dembiński, lecz niczego to nie zmieniło i łodzianie dowieźli do końca zwycięski wynik!

Niemożliwe stało się faktem! Pomimo porażki, dzięki dwóm golom zdobytym na wyjeździe to piłkarze Widzewa zagrają w fazie grupowej Ligi MistrzówBroendby będzie musiało się zaś zadowolić występami w Pucharze UEFA.

Broendby IF – Widzew Łódź 3:2 (2:0)
31′ Moller, 44′ Bjur, 47′ Vilfort – 56′ Citko, 88′ Wojtala