TMRF rozbił Iskrę i wskoczył na fotel lidera!

20 września 2015, 13:03 | Autor:

TMRF

W swoim czwartym meczu na szczeblu Klasy A piłkarze Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego odnieśli drugie zwycięstwo. W niedzielne przedpołudnie rozbili 4:2 Iskrę Dobroń. Wygrana pozwoliła im – przynajmniej na kilka godzin – objąć prowadzenie w tabeli!

Iskra przystępowała do meczu z podobnej pozycji, co widzewiacy – mieli na koncie punkt mniej od gospodarzy. Cichym faworytem był więc TMRF, ale przewidywania te nie sprawdziły się. Mecz nie miał bowiem wyrównanego przebiegu, ton grze nadawali łodzianie, ale w pierwszej p[ołowie brakowało im wykończenia. Dobrymi strzałami popisywali się m.in. Arkadiusz Stolarek czy Marek Krawczyk, ale do siatki trafił dopiero brat tego drugiego – Majkel. W zamieszaniu w polu karnym gości pomocnik zachował się najprzytomniej i w 30 minucie otworzył wynik spotkania.

Do przerwy wynik już się nie zmienił, za to na początku drugiej połowy nieco zmienił się obraz gry. TMRF starał się skupić bardziej na dowiezieniu prowadzenia i kontrolowaniu wyniku niż podwyższeniu go za wszelką cenę. Zemściło się to w 68 minucie, gdy po błędzie obrony Iskra doprowadziła do remisu. Stracony gol podziałał na gospodarzy bardzo motywująco. Podopieczni Macieja Malesy rzucili się do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 75 minucie na 2:1 strzelił Marek Krawczyk, a po chwili Dariusz Lisowski podwyższył na 3:1. Kilka minut przed końcem spotkania ten sam gracz trafił na 4:1, a w ostatniej akcji wynik ustalili goście.

Efektowna wygrana pozwoliła widzewiakom awansować na pierwsze miejsce w tabeli. TMRF pozostanie liderem A Klasy przynajmniej do końca meczu Polonii Andrzejów z Czarnymi Smardzew.

TMRF Widzew Łódź – Iskra Dobroń 4:2 (1:0)
Gole dla TMRF: 28′ Majkel Krawczyk, 75′ Marek Krawczyk, 78′, 86′ Lisowski