Trener podał się do dymisji. Zadziała „nowa miotła”?

16 grudnia 2017, 14:26 | Autor:

Koszykarki Widzewa Łódź przegrały 11 raz w tym sezonie Basket Ligi Kobiet. Tym razem wynikiem 73:44 lepsze okazały się zawodniczki AZS-u Gorzów Wielkopolski. Po tym meczu z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Dariusz Raczyński.

W obecnych rozgrywkach łodzianki nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Licząc z ubiegłym sezonem, była to 21. porażka z rzędu! Dzięki świetnej Carolyn Swords gorzowianki od początku kontrolowały przebieg spotkania, aby po przerwie zadać decydujący cios i odskoczyć na ponad 20-punktową przewagę przed czwartą kwartą. Wspomniana Amerykanka zdobyła tzw. double-double 28 punktów i 10 zbiórek. Tradycyjnie w czerwono-biało-czerwonych barwach najlepsza była Katleen Scheer – odpowiednio 14 i 7.

Nowym trenerem widzewianek został Dejan Kovacevic. Serb w swoim CV pochwalić się może prowadzeniem młodzieżowych reprezentacji czy posadą asystenta w seniorskiej kadrze kobiet tego kraju. Jego głównym celem jest oczywiście utrzymanie łodzianek w ekstraklasie.

Szczególnie zmotywowana, aby pokazać się nowemu trenerowi powinna być Julia Drop. 22-letnia rozgrywająca została powołana do kadry narodowej! Powołania były już wcześniej, ale za kadencji poprzedniego szkoleniowca. Tym razem uczynił to obecny selekcjoner biało-czerwonych – Aleksander Rusin.

Pierwszy test dla nowego trenera już dzisiaj. Na wyjeździe czerwono-biało-czerwone zmierzą się z drużyną, która wygrała tylko trzy razy w tym sezonie, Zagłębiem Sosnowiec. Drużyna z woj. śląskiego zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli. Początek spotkania o 17:00.