Trudne zadanie przed koszykarkami

11 grudnia 2019, 10:44 | Autor:

Niewiele odpoczynku miały koszykarki Widzewa. Po niedzielnym meczu z AZS AJP Gorzów Wielkopolski, już dziś podopieczne Wojciecha Szawarskiego zmierzą się na wyjeździe z AZS UMCS Lublin i będą się chciały wreszcie przełamać.

Nie będzie im łatwo, bo lublinianki spisują się w tym sezonie świetnie. Do tej pory wygrały sześć z dziewięciu spotkań i w tabeli Basket Ligi Kobiet zajmują piąte miejsce, z niewielką stratą do wyprzedzających je drużyn. Mają też na swoim koncie passę trzech zwycięstw, którą zechcą podtrzymać.

Koszykarki Widzewa przyzwyczaiły wszystkich jednak, że łatwo nie odpuszczają i dzisiaj powinno być podobnie. Łodzianki walczyły też w ostatniej kolejce, ale choć przez dwie pierwsze kwarty dotrzymywały tempa rywalkom, po przerwie ich gra, zwłaszcza w defensywie, kompletnie się posypała i ostatecznie wysoko przegrały.

Przeciwko gorzowiankom swój debiut w drużynie zaliczyła sprowadzona zza oceanu Taylor Emery. Zdobyła 21 punktów, notując przy tym świetną skuteczność 60% z gry. Pokazała też cechy, które pozwalają sądzić, że to ona będzie liderką zespołu. Dziś dostanie drugą szansę, by poprowadzić swoje nowe koleżanki do zwycięstwa.

Początek spotkania w lubelskiej Hali im. Zdzisława Niedzieli o godzinie 19:00. Można będzie je obejrzeć na żywo w internecie, bo transmisję zapowiada klubowa telewizja AZS UMCS. Przekaz będzie dostępny W TYM MIEJSCU.