Widzewianki bez szans w Lublinie

11 grudnia 2019, 20:31 | Autor:

Kolejna ligowa porażka koszykarek Widzewa stała się faktem. W środowy wieczór podopieczne Wojciecha Szawarskiego przegrały nie tylko z AZS UMCS Lublin 52:85, ale też z chorobą, która przed meczem zdziesiątkowała drużynę.

Widzewianki przystąpiły do starcia z faworyzowanymi rywalkami bardzo osłabione. W zespole zapanowała epidemia grypy, wskutek której do Lublina nie pojechała Julia Drop. Brak podstawowej rozgrywającej i nie najlepsza forma pozostałych zawodniczek były niestety widoczna od samego początku spotkania.

Przyjezdne były w stanie dotrzymać kroku lubliniankom tylko przez pierwsze półtorej minuty. Później gospodynie zaczęły powiększać swoją przewagę i w połowie kwarty prowadziły już 19:8. Co prawda po chwili celną „trójką” straty zmniejszyła Ewelina Gala, ale niczego to nie zmieniło. AZS UMCS zdobył czternaście „oczek” z rzędu i po pierwszej części spotkania wygrywał aż 33:13.

W drugiej kwarcie podopieczne Wojciecha Szawarskiego zaczęły spisywać się nieco lepiej. Przede wszystkim, przestały tracić seryjnie punkty, same starały się je też je zdobywać. Dwa razy za trzy trafiła Monika Jasnowska, a w końcówce wreszcie swoje umiejętności pokazała Taylor EmeryAmerykanka wykorzystała trzy rzuty z gry, dokładając do tego przechwyt i to widzewianki wygrały drugie dziesięć minut 15:12. Do przerwy wciąż jednak przegrywały wysoko.

Można było mieć nadzieję, że w trzeciej części spotkania zawodniczki z Łodzi spróbują jeszcze zmniejszyć stratę. Niestety, lublinianki błyskawicznie wybiły im to z głowy i w ciągu nieco ponad czterech minut powiększyły swoją przewagę do dwudziestu sześciu punktów. Było więc jasne, że emocje w tym meczu się już skończyły. Po trzech kwartach na tablicy wyników widniał rezultat 68:40 dla AZS UMCS.

Tak jak można się było spodziewać, finałowe dziesięć minut nie przyniosło żadnych zmian. W zespole z Lublina na parkiecie pojawiły się rezerwowe, ale nawet pomimo to przewaga gospodyń jeszcze urosła. Ostatecznie mecz zakończył się ich pewnym i wysokim zwycięstwem 85:52.

Już w sobotę koszykarki Widzewa czeka kolejne ligowe spotkanie, tym razem z Wisłą Kraków. To najlepsza szansa, by w końcu zwyciężyć, zwłaszcza że „Biała Gwiazda” przyjedzie do Hali Parkowej bez swojej gwiazdy, Krystal Vaughn. Miejmy nadzieję, że łodzianki do tego czasu wyzdrowieją. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 18:00.

AZS UMCS Lublin – Widzew Łódź 85:52 (33:13, 12:15, 23:12, 17:12)