Trzy derbowe zwycięstwa juniorów

28 września 2019, 11:13 | Autor:

Za juniorami Widzewa kolejny weekend. Świetnie wspominać go będą zwłaszcza piłkarze z roczników 2004, 2005 i 2007. Wszyscy oni odnieśli ważne, prestiżowe zwycięstwa w derbach Łodzi z ŁKS!

Punkty znów stracili juniorzy starsi. Zespół do lat 19 tym razem zremisował na wyjeździe z Wartą Sieradz 1:1. Wynik w 55. minucie otworzył jeden z graczy rywali, ale błyskawicznie wyrównał Damian Pokorski. Na więcej graczy Jakuba Grzeszczakowskiego Macieja Sobocińskiego nie było jednak stać. W tabeli widzewiacy zajmują drugie miejsce, jednak mają pięć punktów straty do liderującego AKS SMS Łódź.

Punktami podzieliła się też drużyna juniorów młodszych. Gracze z rocznika 2003 mierzyli się na wyjeździe z Ceramiką Opoczno. Jeszcze na kilka minut przed końcem łodzianie prowadzili 2:1, po golach Mateusza Gołdy i Filipa Przybułka. Niestety, gospodarzom udało się wyrównać. W lidze są drudzy, pięć „oczek” za GKS Bełchatów.

Bardzo prestiżowe zwycięstwo odniósł drugi zespół juniorów młodszych. Widzew 2004 pokonał w wyjazdowym starciu swoich rówieśników z ŁKS. Spotkanie było bardzo wyrównane, a decydujące trafienie zanotował w drugiej połowie Kamil Jakubowski. Świetnie spisał się też bramkarz Marcel Buczkowski, który kilkukrotnie uchronił swoich kolegów od straty bramki. Łodzianie są liderami tabeli, z kompletem punktów w siedmiu meczach.

Derbową wygraną ma na swoim koncie również rocznik 2005. Podopieczni Norberta Smorawskiego Przemysława Szulca triumfowali nad ŁKS 2:0 i zdecydowanie prowadzą w lidze. Druga drużyna trampkarzy nie grała, bo z rozgrywek wycofał się ich przeciwnik, Milan Club Polonia Łódź.

Trzecie derby minionego weekendu odbyły się w roczniku 2007. Ponownie trzy punkty zdobył Widzew, zwyciężając po wyrównanym spotkaniu 2:1. Łodzianie zajmują drugie miejsce w tabeli. Kolejny pogrom zanotowała z kolei drużyna do lat 12, która pokonała FA Łódź Retkinia 12:1. W czterech dotychczasowych meczach piłkarze Michała Czaplarskiego Dariusza Nawrockiego strzelili siedemdziesiąt bramek, tracąc przy tym zaledwie jedną!

Mecze juniorów Widzewa (21-22 września):

U-19 (2001): Warta Sieradz – Widzew Łódź 1:1 (Kołodziej – Pokorski)
U-17 (2003): Ceramika Opoczno – Widzew Łódź 2:2 (Panfil x2 – Gołda, Przybułek)
U-16 (2004): ŁKS Łódź – Widzew Łódź 0:1 (Jakubowski)
U-15 (2005)Widzew Łódź – ŁKS Łódź 2:0
U-13 (2007): ŁKS Łódź – Widzew Łódź 1:2
U-12 (2008): FA Łódź Retkinia – Widzew Łódź 1:12