Trzy dublety oraz ligowe premiery Kerka i Rondicia

4 października 2023, 15:10 | Autor:

Najlepsi strzelcy Ekstraklasy zrobili sobie w miniony weekend wolne. Żaden z nich nie trafił do siatki w meczach swoich drużyn. Niewielki ruch nastąpił za ich plecami, z kolei w Widzewie mieliśmy dwie premiery w jednej akcji.

Otwierający klasyfikację Erik Exposito, a także czający się za jego plecami Pedro Henrique i Tomas Pekhart w 10. kolejce nie zdołali powiększyć swoich dorobków. Trzech innych zawodników mogło cieszyć się z podwójnych trafień. Dublety zaliczyli obrońca Łukasz Sołowiej z Puszczy Niepołomice, pomocnik Serhij Krykun z Piasta Gliwice oraz wahadłowy Bogdan Racovitan z Rakowa Częstochowa. Tym samym Sołowiej dołączył do Filipa Marchiwńskiego, jako najlepszego strzelca ligi spośród Polaków.

Towarzystwo w rankingu najlepszych asystentów ma natomiast Paweł Wszołek. Cztery ostatnie podania mają na swoim koncie także Kacper Chodyna z Zagłębia Lubin oraz Dominik Marczuk z Jagiellonii Białystok. Pierwszą asystę w ligowym starciu zaliczył w Gliwicach pomocnik łodzian Sebastian Kerk. Podał on piłkę przy premierowym trafieniu Imada Rondicia, który tak, jak Kerk wcześniej notował liczby jedynie w Pucharze Polski.

Na widzewskiej liście wciąż numerem jeden, jeśli chodzi o zdobyte bramki, są Bartłomiej Pawłowski i Jordi Sanchez, mający po trzy trafienia. Ten pierwszy samodzielnie prowadzi w klasyfikacji asystentów z trzema końcowymi podaniami. Niewiele zabrakło, a Pawłowski strzeliłby czwartego gola, ale po analizie bramkę przeciwko Piastowi zapisano jako samobójczą Frantiska Placha. To drugi w sezonie samobój na korzyść RTS. Wcześniej do własnej siatki posłał piłkę Jakub Jugas z Cracovii.

Czołówka strzelców w Ekstraklasie:

8 – Erik Exposito (Śląsk)
6 – Pedro Henrique (Radomiak), Tomas Pekhart (Legia)
5 – Filip Marchwiński (Lech), Afimico Pululu (Jagiellonia), Łukasz Sołowiej (Puszcza)
4 – Patryk Dziczek (Piast), Alexander Gorgon i Efthymis Kolouris (Pogoń), Kajetan Szmyt (Warta)

Czołówka asystentów w Ekstraklasie:

4 – Kacper Chodyna (Zagłębie), Dominik Marczuk (Jagiellonia), Paweł Wszołek (Legia)
3
– Serhij Bułeca (Zagłębie), Maciej Domański (Stal), Erik Exposito (Śląsk), Jesus Imaz (Jagiellonia), Bartłomiej Pawłowski (Widzew), Joel Pereira (Lech), Ilja Szkurin (Stal), Fredrik Ulvestad (Pogoń)
2 – Wahan Biczachczjan (Pogoń), Marcin Cebula (Raków), Mateusz Cholewiak (Puszcza), Dawid Drachal (Raków), Dino Hotić (Lech), Roman Jakuba (Puszcza), Jarosław Kubicki (Jagiellonia), Patryk Kun (Legia), Ben Lederman (Raków), Takuto Oshima i Michał Rakoczy (Cracovia), Maciej Rosołek (Legia), Piotr Samiec-Talar (Śląsk), Jordi Sanchez (Widzew), Lisandro Semedo (Radomiak), Kristoffer Velde (Lech)

Strzelcy bramek dla Widzewa:

3 – Bartłomiej Pawłowski, Jordi Sanchez
1
– Fran Alvarez, Andrejs Ciganiks, Imad Rondić, Patryk Stępiński, Ernest Terpiłowski

Asystenci przy bramkach dla Widzewa:

3 – Bartłomiej Pawłowski
2
– Jordi Sanchez
1
– Sebastian Kerk, Mato Milos, Fabio Nunes, Henrich Ravas, Juljan Shehu

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
dowcipniś
9 miesięcy temu

Kerk i Rodnic powinni grać od początku meczu.
Jak pisałem wcześniej, Trener powinien wystawić najsilniejszy skład, tak jak wstawia wszystko na jedną kartę gdy przegrywamy i dążymy do wyrównania lub wygranej.
Później po strzelaniu bramki lub dwóch, postawić na defensywę i grać z kontry, kontrolować mecz.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x