Tur wygrał w pucharze

10 maja 2018, 13:12 | Autor:

W przeciwieństwie do piłkarzy Widzewa, gracze Tura Bielsk Podlaski nie mogli poświęcić całego tygodnia na przygotowania do niedzielnego meczu. Wczoraj czekało ich bowiem jeszcze półfinałowe spotkanie wojewódzkiego Pucharu Polski z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Choć rywal bielszczan jest liderem IV ligi i pewnie zmierza po awans do wyższej klasy rozgrywkowej, trener Tura, Paweł Bierżyn, zdecydował się na wystawienie w pucharze bardziej rezerwowego składu. W wyjściowej jedenastce zabrakło między innymi podstawowego bramkarza, Macieja Kowalskiego i najlepszego strzelca, Pawła Babula. Pomimo to, Tur od pierwszych minut przeważał i już po pierwszej połowie prowadził 2:0 po golach Łukasza Popiołka i Karola Kosińskiego.

W drugiej części bielszczanie starali się kontrolować przebieg gry i przez prawie 40 minut im się to udawało. Dopiero w samej końcówce, Ruch za sprawą Piotra Faszczewskiego zdobył kontaktową bramkę, jednak na wyrównanie zabrakło już czasu. Tur wygrał i po raz drugi w swojej historii znalazł się w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. 30 maja zmierzy się w nim z Olimpią Zambrów, która po rzutach karnych pokonała dziś ŁKS Łomża.