U-15: Ząbkovia Ząbki – Widzew Łódź 1:1 (0:0)

23 czerwca 2019, 11:42 | Autor:

Nie będzie Centralnej Ligi Juniorów dla trampkarzy Widzewa w przyszłym sezonie. Podopiecznym Bartosza Bieleckiego nie udało się odrobić dwubramkowej straty z pierwszego meczu i wczoraj tylko zremisowali z Ząbkovią Ząbki 1:1.

Łodzianie przystąpili do rewanżowego spotkania osłabieni. Do Szymona Mirowskiego, który nie grał już w środę, dołączył też Dawid Owczarek. Obaj są bardzo ważnymi punktami zespołu, a ich nieobecność była w sobotę bardzo widoczna.

Pomimo braków kadrowych i zaledwie dwuosobowej ławki rezerwowych, widzewiacy wyszli na boisko z wiarą w końcowy sukces. Defensywa Ząbkovii była jednak tego dnia dobrze dysponowana, w dodatku goście mieli problemy z grą w ataku pozycyjnym. Do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis.

Niestety, kilka minut po zmianie stron gola dla gospodarzy zdobył Bartosz Lelito, czym zmniejszył szanse Widzewa na awans niemal do zera. Przyjezdni nie zamierzali jednak odpuszczać i rzucili się do odrabiania strat. Mieli kilka dogodnych okazji, ale nie byli ich w stanie wykorzystać.

Dopiero na minutę przed końcowym gwizdkiem, do remisu doprowadził Mateusz Zielecki. Na więcej gości nie było już stać. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, który dał awans do Centralnej Ligi Juniorów Ząbkovii. Widzewiacy po raz kolejny musieli obejść się smakiem.

Wczorajszy mecz był dla opiekuna łodzian ostatnim w roli trenera akademii. Po ostatnim gwizdku, postanowił on podziękować swoim zawodnikom. „Dziękuję każdemu z nich za niezliczoną ilość meczów i emocji, których dostarczyli. Dziękuję wszystkim osobom, które na co dzień pomagały w rozwoju tych chłopców. Wierzę, że zarówno akademia, jak i pierwsza drużyna, będą miały z nich pociechę w przyszłości. Jestem dumny, ze było mi dane reprezentować mój ukochany klub” – powiedział na zakończenie Bielecki.

Ząbkovia Ząbki – Widzew Łódź 1:1 (0:0)
46′ Lelito – 79′ Zielecki