U-19: Dziewięć bramek młodych widzewiaków!

11 października 2020, 12:09 | Autor:

Wczesnym niedzielnym popołudniem kolejne spotkanie I ligi wojewódzkiej rozegrali juniorzy starsi łódzkiego Widzewa. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego spisali się bardzo dobrze i rozgromili na własnym terenie Ceramikę Opoczno 9:0! Cztery bramki zdobył Jakub Wieszczycki!

Od samego początku zdecydowaną przewagę zyskali widzewiacy, ale w pierwszych fragmentach gry brakowało im wykończenia pod bramką przeciwnika. Na pierwszego gola nie trzeba było jednak zbyt długo czekać. W 12. minucie Michał Szcześniak co prawda przegrał pojedynek z golkiperem Ceramiki, zaś dobitka Adama Dębińskiego trafiła słupek, ale do piłki znów dopadł Szcześniak, który został sfaulowany w polu karnym. Arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska, a wynik otworzył Filip Przybułek.

W tym momencie rozpoczęła się prawdziwa strzelanina. Już dwie minuty później Szcześniak podał do Wieszczyckiego, który strzałem w długi róg pokonał Damiana Rokickiego. Po chwili skrzydłowy wpisał się do protokołu sędziowskiego po raz drugi. Defensorzy opocznian wybili piłkę po rzucie rożnym przed pole karne, a Wieszczycki precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w siatce! W 24. minucie młody widzewiak skompletował hat-tricka, tym razem wykorzystując podanie Mateusza Bienia i złe opanowanie futbolówki przez Szcześniaka.

Już w kolejnej akcji napastnik Widzewa zrehabilitował się za swoją wcześniejszą pomyłkę, podwyższając wynik na 5:0 po dobrym zagraniu Damiana Związka. Później spotkanie nieco się wyrównało, szanse na kontaktowe trafienie miała też Ceramika – strzał Bartłomieja Mikota obronił Marcel Buczkowski, a uderzenie Filipa Kopczyńskiego obiło słupek bramki widzewiaków. Wynik pierwszej połowy ustalił tuż przed jej końcem Wieszczycki, notując swojego czwartego gola w tym meczu!

Na druga połowę widzewiacy wyszli z trzema zmianami w składzie – Buczkowskiego zastąpił między słupkami Maciej Schmidt, na boisku pojawili się także Miłosz Wojtaszek oraz Kacper Trenkner. Już po sześciu minutach futbolówka ponownie wpadła do bramki Ceramiki. Po rzucie rożnym dopadł do niej Dominik Najderek, który sprytną główką pokonał golkipera gości. Łodzianie cały czas przeważali i można było się spodziewać, że kolejne gole będą tylko kwestią czasu.

W 66. minucie swój udział w spotkaniu zaznaczył Bień, ładnym uderzeniem z dystansu pakując piłkę w samo okienko! Trzy minuty później obrońca asystował, a do siatki z ostrego kąta trafił Aleksander Mikuś. Jak się okazało, była to ostatnia bramka tego dnia. Szans było sporo, ale nie przerodziły się one w kolejne trafienia. W końcówce pechowcem okazał się Trenkner – najpierw nie wykorzystał rzutu karnego, zaś po chwili doznał urazu i do ostatniego gwizdka sędziego nie wrócił już do gry.

Ostatecznie mecz zakończył się pewnym i zasłużonym zwycięstwem piłkarzy Widzewa 9:0! Dzięki wygranej, podopieczni trenera Grzeszczakowskiego powiększyli swoją przewagę nad drugim w tabeli I ligi wojewódzkiej AKS SMS Łódź do siedmiu punktów! Już w środę łodzian czeka kolejne starcie – o godzinie 15:30 z Zawiszą Rzgów na wyjeździe. Do Ligi Makroregionalnej U-19 awansują dwie najlepsze drużyny.

U-19: Widzew Łódź – Ceramika Opoczno 9:0 (6:0)
12′ (k) Przybułek, 14′, 16′, 24′, 45′ Wieszczycki, 25′ Szcześniak, 51′ Najderek, 66′ Bień, 69′ Mikuś

Buczkowski (46′ Schmidt) – Mikuś, Lenart, Najderek (58′ Miziolek), Bień – Wieszczycki (46′ Wojtaszek), Czapliński, Przybułek, Związek (46′ Trenkner), Dębiński – Szcześniak