U-19: Okazałe zwycięstwo widzewiaków

7 listopada 2022, 13:12 | Autor:

Bardzo pewnie kroczy przez ligową kampanię drużyna juniorów starszych Widzewa Łódź. Po zeszłotygodniowym zapewnieniu sobie awansu do Ligi Makroregionalnej, teraz widzewiacy brutalnie rozprawili się z ekipą AKS SMS Łódź 8:2, dzięki czemu na pewno zakończą zmagania na pierwszej pozycji!

Zagrożenie widzewiacy stworzyli sobie już w pierwszej akcji meczu. Na bramkę uderzył bowiem Taras Kostewski, ale Illia Hahen wybronił to uderzenie. Nie trzeba było czekać długo na otwarcie wyniku, choć to gospodarze z ul. Milionowej niespodziewanie wyszli na prowadzenie. W 5. minucie po strzale z dystansu na listę strzelców wpisał się Grzegorz Cisoń. Ten rezultat utrzymał się jednak tylko przez niecałą minutę, gdyż do wyrównania wyniku doprowadził Kajetan Radomski. W kolejnych minutach Widzew zaczął zyskiwać przewagę w posiadaniu piłki, jednak groźne były niektóre kontry przeciwnika. Jedną z nich w 17. minucie strzałem zakończył Cisoń – na szczęście, piłka powędrowała obok lewego słupka. Osiem minut później Hahena znów swoją nieudaną próbą strzału próbował postraszyć Kostewski. Również i ta akcja spotkała się z kontratakiem rywali, lecz zakończyła się ona fatalnym strzałem, który został pewnie wyłapany przez Antoniego Brzózkę.

Czerwono-biało-czerwoni nieustannie atakowali i przyniosło to kolejne pozytywne efekty. W 33. minucie na lewym skrzydle świetnie odnalazł się z piłką Radomski i podał do wybiegającego Jakuba Zająca. Ten poradził sobie ze wślizgiem rywala i mając otwartą drogę do bramki, podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Tuż po tym trafieniu mogły paść kolejne gole, lecz swoich okazji nie wykorzystali Kostewski i wspomniany wcześniej strzelec drugiej bramki dla Widzewa. W 36. minucie futbolówkę wrzucił w pole karne Radomski, lecz nikt nie zdołał wykorzystać tego podania. Tuż przed przerwą widzewiacy podwyższyli swoje prowadzenie, a bramkarza zdołał pokonać Adrian Filipika. Niestety, po chwili to gospodarze mieli powód do radości. Po rzucie rożnym akcje domknął Bartosz Błaszczyk i głową pokonał Brzózkę.

Do drugiej części meczu podopieczni trenera Łukasza Jonczyka przystąpili z aż sześcioma zmianami w składzie. Na boisku pojawili się: Kacper Kwiatkowski, Mateusz Radoń, Paweł Bellanavithanage, Eryk Dybisiak, Kamil Machałek oraz Jakub Juchacz. Ta część zaczęła się dla piłkarzy RTS fantastycznie. Już w 52. minucie na 4:2 podwyższył Dybisiak. Kilka minut później okazję miał Machałek, który bardzo mocno uderzył na bramki i piłka po rękach golkipera obiła poprzeczkę. W 60. minucie niecelnie uderzał z kolei Zając. Co nie udało się wtedy, szybko wyszło dwie minuty później Juchaczowi, który po podaniu od Dybisiaka wpisał się do protokołu meczowego.

Było już właściwie jasne, kto zostanie zwycięzcą tego meczu, a przebieg gry sugerował, że to jeszcze nie koniec bramek w tym spotkaniu. Zaledwie cztery minuty po bramce na 5:2, bramkarza, po podaniu od Radomskiego, pewnie pokonał Dybisiak. W 69. minucie trener Jonczyk wprowadził ostatniego z rezerwowych. Zająca zastąpił bowiem Sebastian Starbała. W kolejnych fragmentach znów widzewiacy byli głodni bramek. W 72. minucie składną akcję zakończył golem Machałek, a minutę później rywala dobił Juchacz. Napastnik miał szansę jeszcze w 76. minucie, ale będąc już sam na sam z bramkarzem, akcję przerwał arbiter, sygnalizując spalonego. Poprzeczkę obił też Faliszewski, ale podwyższenia rezultatu w tym spotkaniu już nie oglądaliśmy. Widzew rozbił AKS 8:2, zapewniając sobie w ten sposób pierwsze miejsce w Lidze Wojewódzkiej. Ostatni mecz już za tydzień, a rywalem będzie ŁKS Łódź.

AKS SMS Łódź – Widzew Łódź 2:8 (2:3)
5′ Cichoń, 44′ Błaszczyk – 6′ Radomski, 33′ Zając, 43′ Filipiak, 52′, 66′ Dybisiak, 62′ 73′ Juchacz, 72′ Machałek