U-19: Widzew awansował do Ligi Makroregionalnej!

25 października 2020, 14:43 | Autor:

To była formalność! Juniorzy starsi Widzewa Łódź musieli dziś wygrać, żeby zapewnić sobie awans do Ligi Makroregionalnej U-19. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego nie mieli z tym żadnych problemów i ostatecznie pokonali Andrespolię Wiśniowa Góra 8:0!

Na pierwszą bramkę dla gości musieliśmy czekać zaledwie siedem minut. Piłka w polu karnym trafiła do Huberta Winka, który sprytnie dograł ją do Michała Szcześniaka, a ten z najbliższej odległości pokonał bramkarza Andrespolii. Napastnik miał udział również przy drugim golu, bo to on został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Filip Przybułek i przepięknym uderzeniem w samo okienko podwyższył wynik. Chwilę później arbiter ponownie wskazał na jedenastkę, gdy jeden z gospodarzy dopuścił się przewinienia na Jakubie Wieszczyckim, ale skrzydłowy wcześniej był na spalonym, więc decyzja została cofnięta.

Gol na 3:0 padł w 22. minucie gry. Piękną dwójkową akcją popisali się Aleksnader Mikuś i Kamil Zadka, a do siatki trafił ten drugi. Chwilę później na strzał z czterdziestego metra zdecydował się Patryk Glicner, zaś golkiper tak fatalnie interweniował, że wpakował futbolówkę do własnej bramki! Następnie gra trochę się uspokoiła, ale w końcówce łodzianie zadali dwa kolejne ciosy. Na trzy minuty przed zejściem do szatni dość przypadkowo, jednak w bardzo ładny sposób bramkarza pokonał Kacper Trenkner, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego strzał Zadki dobił Przybułek.

Na drugą połowę Widzew wyszedł z trzema zmianami w składzie, ale w przeciągu pierwszego kwadransa gry na boisku pojawili się też wszyscy pozostali rezerwowi. I to właśnie trzech zmienników miało udział w zdobyciu bramki numer siedem! W 58. minucie Mateusz Zielecki szybko rozpoczął akcję z rzutu wolnego, podając na lewe skrzydło do Mikołaja Merecza, a ten dograł do Miłosza Wojtaszka, który z bliska pokonał stojącego między słupkami Andrespolii Maksymiliana Gredkę!

Łodzianie cały czas przeważali i kontrolowali boiskowe wydarzenia, lecz brakowało im wykończenia akcji w polu karnym przeciwnika. Z ostrego kąta uderzał Mateusz Bień, ale dobrze interweniował bramkarz, jeden z obrońców wybił z kolei sytuacyjny strzał Merecza tuż sprzed linii bramkowej. Na dziewięć minut przed końcem bardzo ciekawa zmiana nastąpiła w Andrespolii Gredka wyszedł w… pole, w miejsce kontuzjowanego Wojciecha Gołębiowskiego, a jego miejsce w bramce zajął Kacper Urbański.

W końcówce widzewiakom udało się jeszcze trafić do siatki – z najbliższej odległości zrobił to Zielecki, który ustalił wynik spotkania. Ostatecznie podopieczni trenera Grzeszczakowskiego wygrali 8:0, a dzięki zwycięstwu zapewnili sobie zarówno końcowy triumf w I lidze wojewódzkiej, jak i awans do Ligi Makroregionalnej U-19. Wiosną rywalizować będą w niej o promocję do Centralnej Ligi Juniorów U-18!

U-19: Andrespolia Wiśniowa Góra – Widzew Łódź 0:8 (0:6)
7′ Szcześniak, 14′ (k), 45′ Przybułek, 22′ Zadka, 26′ Glicner, 42′ Trenkner, 58′ Wojtaszek, 88′ Zielecki