LM U-19: Widzewiacy ponownie liderem!

7 kwietnia 2023, 19:03 | Autor:

Udane święta będą mieli juniorzy starsi Widzewa. Podopieczni trenera Łukasza Jonczyka po bardzo dobrym meczu pokonali w meczu na szczycie rówieśników z Wisły Płock 4:1 i powrócili na fotel lidera Ligi Makroregionalnej!

W pierwszych minutach meczu obie drużyny próbowały przedostać się pod pole karne rywala, jednak szybko widoczną przewagę zyskali widzewiacy . Już w 5. minucie groźnie zrobiło się po akcji lewą stroną boiska, kiedy na bramkę uderzał Jakub Juchacz, ale bramkarz sparował strzał na rzut rożny. Do zdobycia bramki niewiele zabrakło sześć minut później. Miejsce do strzału z dystansu znalazł sobie Dominik Najderek, lecz piłka uderzyła w poprzeczkę! Łodzianie w dalszym ciągu nacierali. W 15. minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Kajetan Radomski, ale tym razem górą był golkiper. Odpowiedzią na tę świetną okazję był strzał Jakuba Basińskiego , jednak próba ta była nieprecyzyjna i skończyło się tylko na strachu. Stojący w bramce Wisły Szymon Felisiak nie mógł już nic powiedzieć w 17. minucie. Radomski zagrał znakomitą piłkę za linię obroni do wybiegającego Juchacza, a ten lobując bramkarza otworzył wynik starcia.

W kolejnych akcjach to czerwono-biało-czerwoni przeważali, ale mimo to goście niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. W 26. minucie po rzucie rożnym o strzał z daleka pokusił się Semen Holovko i precyzyjnie umieścił piłkę tuż przy lewym słupku. Po strzelonej bramce przez kilka minut to przyjezdni dłużej gościli w polu karnym Widzewa, ale niewiele z tego wynikało. W 32. minucie znów świetną szansę mieli podopieczni trenera Jonczyka. Dawid Musialski zagrał fenomenalną piłkę do Sebastiana Starbały, ale po jego strzale piłka odbiła się od słupka. Po chwili uderzenia spróbował sam Musialski, lecz wyraźne przestrzelił zza linii szesnastego metra. W 41. minucie goście znów niespodziewanie postraszyli Brzózkę. Z bardzo dużej odległości strzału spróbował Adam Iwiński – na szczęście piłka trafiła w obramowanie bramki. W 43. minucie reprezentanci Widzewa wyszli na prowadzenie! Lewą strona boiska urwał się z piłką Radomski, wrzucił w pole karne, a tam po lekkim zamieszaniu głową uderzył Juchacz i po raz kolejny dał swojej drużynie prowadzenie. Do końca pierwszej połowy Widzew prowadził 2:1.

Do drugiej połowy obie ekipy przystąpiły bez zmian w składzie. Przez pierwsze fragmenty drugiej części meczu to przyjezdni zyskali przewagę. Niebezpiecznie pod bramką zrobiło się w 56. minucie – wówczas głową piłkę tuż nad spojeniem posłał Iwiński Dwie minuty później gospodarze podwyższyli prowadzenie! Wszystko zaczęło się na prawym, skrzydle, gdzie Juchacz uruchomił Starbałę, zaś ten zagrał piłkę w pole karne. Tam najpierw powstrzymany został Wołoszyn, ale futbolówka trafiła pod nogi Madeja, który nie bał się uderzyć z dużej odległości, dzięki czemu efektownie podwyższył na 3:1. Goście próbowali uderzać m.in. z rzutu wolnego, ale bronił dobrze bramkarz RTS.

Tego dnia łodzianie rozgrywali bardzo dobre zawody i szukali kolejnych szans do podwyższenia prowadzenia. Nie musieliśmy zbyt długo czekać, ponieważ w  65. minucie spotkania trzecią bramkę w meczu zdobył Juchacz! Widzewiacy w pełni kontrolowali przebieg spotkania i budowali kolejne ataki, a na boisku meldowali się rezerwowi. W 75. minucie dwóch zmienników mogło zagrozić bramce Wisły. Na lewej stronie z piłką znalazł się Bohdan Manujłow, który długim podaniem w stronę pola karnego chciał obsłużyć Tarasa Kostewskiego, ale zagranie okazało się minimalnie za mocne. W końcówce swoje okazje mieli jeszcze Radomski i Filipiak, ale do ostatniego gwizdka w tym spotkania nic już się nie zmieniło. Łodzianie odnieśli pewne zwycięstwo 4:1 i dzięki temu wrócili na fotel lidera tabeli Ligi Makroregionalnej.

Następne spotkanie podopieczni Łukasza Jonczyka rozegrają w sobotę, 15 kwietnia. Ich przeciwnikiem będzie ekipa MOSP Białystok, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:30 w stolicy województwa podlaskiego.

Widzew Łódź – Wisła Płock 4:1 (2:1)
17′, 43′, 65′ Juchacz, 58′ Madej – 26′ Holovko

Brzózka – Starbała (81′ Szymczak), Adrianowski, Najderek (84′ Sowiński), Przybylski (59′ Faliszewski), Zając – Madej (67′ Manujłow), Musialski (72′ Bellanavithanage) – Juchacz (73′ Filipiak), Wołoszyn (63′ Kostewski), Radomski

Rezerwowi: Praiss – Cichal

Wisła: Felisiak – Grzegórski (83′ Sikora), Koprowski (72′ Myszkowski), Kolbus, Iwiński, Duda (62′ Zaborowski) – Kamiński (81′ Dybiec), Gibulski (72′ Mazurkiewicz), Brzeziński (54′ Starczewski) – Holovko, Basiński

Rezerwowi: Wróblewski – Olczak, Seidler

Żółte kartki: Madej, Adrianowski, Najderek, Musialski, Starbała – Iwiński

Sędzia: Adam Sekuterski