U-19: Wyjazdowy remis Widzewa

18 października 2021, 15:30 | Autor:

W sobotę kolejny mecz I ligi wojewódzkiej rozegrali juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego mierzyli się na wyjeździe z AKS SMS Łódź i po bardzo emocjonującym widowisku zremisowali 3:3. Pomimo straty punktów, dzięki wpadce GKS Bełchatów czerwono-biało-czerwoni zostali liderami tabeli.

Starcie z AKS SMS było dla widzewiaków bardzo prestiżowe, bo ekipa z ul. Milionowej jako jedyna była ich w stanie ograć w tej rundzie. Przyjezdni pałali więc żądzą rewanżu, ale od pierwszych minut było jasne, że tym razem to również nie będzie łatwe zadanie. I do przerwy to gospodarze prowadzili, ponieważ w 23. minucie Mateusza Ludwikowskiego pokonał Jan Janiszewski. Pomimo kilku niezłych sytuacji, gościom do siatki nie udało się trafić nawet raz.

Zrobili to jednak tuż po zmianie stron, gdy po asyście Bartłomieja Ciołaka wyrównał Jakub Juchacz. Niestety, zaledwie dziesięć minut później prowadzenie dla AKS SMS odzyskał Szymon Gałązka. To jednak tylko nakręciło czerwono-biało-czerwonych, którzy w krótkim czasie zadali dwa ciosy! Najpierw na listę strzelców wpisał się Filip Przybułek, a po chwili dublet zaliczył Juchacz. Obu im asystował Kacper Trenkner. Wydawało się, że Widzew dociągnie wygraną do końca, lecz w 81. minucie wynik na 3:3 ustalił Nikodem Chmielewski.

Podopieczni trenera Grzeszczakowskiego tylko więc zremisowali, ale dzięki porażce bełchatowian awansowali na pierwsze miejsce w tabeli I ligi wojewódzkiej. Na cztery kolejki przed końcem rundy Widzew ma nad GKS jeden punkt przewagi, a także siedem nad trzecim ŁKS Łódź. Do Ligi Makroregionalnej U-19 awansują dwa najlepsze zespoły, więc łodzianie mogą sobie zapewnić promocję nawet w najbliższy weekend. Grać będą wtedy z SP Widzew.

U-19: AKS SMS Łódź – Widzew Łódź 3:3 (1:0)
23′ Janiszewski, 57′ Gałązka, 81′ Chmielewski – 47′, 70′ Juchacz, 65′ Przybułek