U-19: Zwycięstwo Widzewa w pierwszym zimowym sparingu

25 stycznia 2021, 13:37 | Autor:

W sobotnie popołudnie, tuż po meczu pierwszej drużyny z Polonią Warszawa, na boisko ośrodka treningowego przy ul. Małachowskiego wybiegli juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego mierzyli się z występującą w łódzkiej A-klasie Iskrą Dobroń i dość pewnie wygrali 4:1.

Szkoleniowiec gospodarzy miał do dyspozycji tylko ograniczoną grupę zawodników, bo pozostali delegowani zostali do zespołu rezerw, który dwie godziny później rywalizował przy ul. Milionowej z Liderem Włocławek. Od pierwszych minut spotkanie na Łodziance było wyrównane, ale żadnej ze stron nie udawało się otworzyć wyniku. Do przerwy żadna bramka nie padła, a widzewiacy wyszli na prowadzenie dopiero w drugiej połowie.

Siedem minut po wznowieniu gry do siatki trafił Damian Związek, któremu asystował Filip Zawadzki. Na kolejne gole znów trzeba było jednak trochę poczekać. Na kwadrans przed końcem bramkarza Iskry pokonał Aleksander Mikuś, a dogrywał mu Wiktor Daroch. Po chwili kontaktowe trafienie dla gości zaliczył Patryk Olszewski, jednak dwa decydujące ciosy należały do czerwono-biało-czerwonych. Na 3:1 podwyższył Daroch po podaniu Mikusia, a rezultat w ostatnich minutach ustalił Mikołaj Merecz, wykorzystując zagranie Związka.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:1. Dla juniorów starszych był to pierwszy sparing tej zimy, a za tydzień, w połączonym składzie z rezerwami, zmierzą się z Andrespolią Wiśniowa Góra. Przypomnijmy, że podopieczni trenera Grzeszczakowskiego przygotowują się do startu w Lidze Makroregionalnej U-19. Rozgrywki o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-18 powinny zacząć się w połowie marca.

Widzew Łódź U-19 – Iskra Dobroń 4:1 (0:0)
52′ Związek, 75′ Mikuś, 82′ Daroch, 85′ Merecz – 79′ Olszewski