Urodziny Alexandru Curtiana
11 lutego 2026, 11:23 | Autor: RyanSwoje święto obchodzi dziś Alexandru Curtian. Były piłkarz Widzewa, jedyny Mołdawianin w historii łódzkiego klubu, kończy 55 lat. Życzymy mu wiele zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym!
Curtian urodził się 11 lutego 1971 roku w stolicy swojego kraju – Kiszyniowie. W seniorskiej karierze związany był głównie z miejscowym Zimbru, w barwach którego rozegrał siedem sezonów, zanim przeniósł się do Polski. W przerwie sezonu 1996/1997 trafił do Widzewa. Wystąpił w jedenastu ligowych spotkaniach, pomagając zespołowi w obronie mistrzowskiego tytułu. W kolejnych rozgrywkach czternastokrotnie wybiegał na boisko, a zimą zmienił barwy, przenosząc się do Zenitu Sankt Petersburg.
Później przeniósł się do HSV Hamburg, ale nie podbił Bundesligi po roku wrócił do Rosji. Następnie ponownie wylądował w Zimbru Kiszyniów, a karierę kończył w Torpedo Moskwa. W reprezentacji Mołdawii zaliczył 28 występów. W 2007 rozpoczął pracę szkoleniowca, zasiadając m.in. na ławce trenerskiej młodzieżowej drużyny narodowej. Ostatnio pełnił rolę opiekuna rosyjskiego Atomu Nowoworonież.
Wszystkiego najlepszego!








Lech Poznań
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Wisła Płock
Radomiak Radom
Pogoń Szczecin
Legia Warszawa
Motor Lublin
Korona Kielce
Piast Gliwice
Cracovia
Widzew Łódź
Lechia Gdańsk
Arka Gdynia
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Bełchatów
Broń Radom
GKS Wikielec
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Curtian asystą do Majaka, która dała bramkę kontaktową w niezapomnianym łazienkowska 2/3 na zawsze zapisał się w Naszej historii.
Wszystkiego Najlepszego!!
Nigdy tego nie zapomnę.
Słynny mecz Legia – Widzew 2:3, przy 2:0, Mięciel pędził z piłką z własnej połowy sam na sam ze Szczęsnym. Wystartował za nim Alexandru, choć miał kilka metrów straty nie odpuścił, dopadł go w polu karnym i lekko trącił piłkę dokładnie w momencie jak Mięciel oddawał strzał. Piłka poleciała kilka metrów od słupka. Gdyby trafił, chyba byłoby pozamiatane.
Wszystkiego najlepszego!
Pamiętam, przyłączam się do życzeń.
Fajny środek pola mieliśmy wtedy. Cholernie zwrotny był jak na prawie 180 Alexander.
Wszystkiego Najlepszego Alexandru! Krótko grałeś w naszym Widzewie, ale Twoje wejście przy wyniku 0-2 z ległą odmieniło losy tego meczu i mistrzostwa. Twoja gra i przegląd sytuacji była bezcenna! Zdrowia i wszelkiej pomyślności!
Sasza mistrz.
Curtian byłby teraz lepszy niż ci obecni kopacze
Wszystkiego najlepszego.Dobry piłkarz.
Może nie wszyscy sobie zdają z tego sprawę ale gdyby nie ten człowiek nie byłoby Łazienkowskiej 2/3…przy golu Majaka na 1:2 zaliczył asystę a przy golu Gęsiora asystę drugiego stopnia podając do Siadaczki. Żyj nam 100 lat!!!
Dzięki Saszy mistrza mamy.Czwartego i jak na razie ostatniego.Sto lat Sasza.