Urodziny Andrzeja Szulca
17 października 2024, 08:55 | Autor: RyanSwoje urodziny obchodzi dziś Andrzej Szulc. Były piłkarz Widzewa kończy 57 lat i z tej okazji składamy mu życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wszystkiego, czego sam może sobie wymarzyć.
Były pomocnik pochodzi z Łodzi, więc siłą rzeczy pierwsze piłkarskie kroki stawiać musiał w jednym z lokalnych klubów. Padło na RTS, w którym zawodnik zadebiutował w kwietniu 1986 roku, w wygranym spotkaniu z Pogonią Szczecin. Czerwono-biało-czerwone barwy Szulc reprezentował łącznie przez sześć sezonów, zaliczając w tym czasie aż 180 występów (strzelił 10 goli). Czyni go to 25. piłkarzem w historii klubu, właśnie pod względem liczby rozegranych meczów.
Po odejściu z Widzewa dzisiejszy solenizant występował przez rok w Zawiszy Bydgoszcz, a następnie powrócił do Łodzi. Na krótko, bowiem po rundzie jesiennej postanowił zakończyć karierę. Andrzej Szulc ma w dorobku brązowy medal za swój premierowy sezon w pierwszym zespole, a także awans do Ekstraklasy w rozgrywkach 1990/1991.
Wszystkiego najlepszego!








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Pamiętam jak grał. Wszystkiego najlepszego
Wygląda jak Cybulski :)
Mylisz się Kolego, to raczej Cybul wygląda jak Szulc i niestety na razie tylko na wyglądzie ich podobieństwo się kończy…
Andrzej Szulc ma także w swoim dorobku drugi brązowy medal zdobyty z Widzewem! Przypominam, że w sezonie 91/92 zajęliśmy trzecie miejsce w rozgrywkach ligowych jako beniaminek, a ten piłkarz wystąpił w 18 meczach, dokładając swoją „cegiełkę” do sukcesu — ciągle zapominacie o tym…
Szulc zagrał także w rewanżowym pojedynku z Eintrachtem we Frankfurcie, o czy z kolei ja nie chcę pamiętać oraz w trzech meczach Intertoto (Puchar Lata), a w jednym z nich (z St. Gallen) strzelił bramkę.
Panie Andrzeju, sto lat, pozdrawiam!
Pamiętam go ze szkoły. Bywał w niej gościem. Z kumplem się ukrywaliśmy na treningi, zobaczyć jak gra. Jeżeli dobrze pamiętam, to było za Żmudy albo Waligóry. Piękne czasy.