Urodziny Jerzego Wijasa
12 lutego 2025, 09:33 | Autor: RyanSwoje 66. urodziny obchodzi dziś były piłkarz Widzewa Łódź, Jerzy Wijas. Z tej okazji składamy mu życzenia zdrowia, codziennego uśmiechu i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń!
Wijas urodził się 12 lutego 1959 w Mysłowicach. Przez pierwsze lata piłkarskiej kariery związany był ze śląskimi klubami: Górnikiem Mysłowice oraz GKS Katowice. Do Łodzi trafił przed rozpoczęciem sezonu 1983/1984 i od razu został podstawowym obrońcą, występując w dwudziestu sześciu spotkaniach ligowych, a także w Pucharze UEFA. Przyczynił się do wywalczenia przez zespół wicemistrzostwa Polski.
W następnych rozgrywkach Wijas mniej regularnie pojawiał się w wyjściowej jedenastce. Zaliczył dziewiętnaście występów w I lidze i założył na szyję brązowy medal. Należy umieścić go również na liście zdobywców jedynego w historii klubu Pucharu Polski, choć defensor nie zagrał w finałowym meczu z GKS.
Po sezonie 1984/1985 zgłosiła się po niego Legia Warszawa, tradycyjnie wykorzystując fortel z powołaniem do armii. Wijas odmówił i przez to trafił do regularnej służby wojskowej, co bardzo zahamowało jego karierę, uniemożliwiając m.in. wyjazd na Mistrzostwa Świata w Meksyku. Później wrócił do Katowic, a po trzech kolejnych latach wyjechał do Izraela, a następnie do Niemiec. Do kraju powrócił w połowie lat 90, grywał jeszcze w Górniku Lędziny, a na koniec kariery w LKS Stara Wieś. Siedemnastokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski.
Wszystkiego najlepszego!








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
W kółko jakieś urodziny..w Pudełka się zamieniacie…
To nie czytaj:)
Człowieku, albo widzisz tylko czubek swojego nosa, albo jesteś smarkaty i nie wiesz kim był dla Widzewa Pan Piłkarz Jerzy Wijas to była postać jakich teraz nie ma w naszym Widzewie, a twoje wypociny nie robią tu na nikim wrażenia co widać po minusach.
Wszystkiego Najlepszego. Legia złamała mu karierę, to był świetny piłkarz i nasz najdroższy transfer w tamtych czasach.
Zawodnik top jak na tamte czasy – i gdyby nie legia – raczej pewniak na Mundial 86 –
Najbardziej nie lubię legii za to co zrobili Jurkowi.
Pół żartem, pół serio — wczoraj Curtiana nie załamał… brak prądu i kasy, a dziś Wijasa… nie złamała legła ani wojo. Taka była dawniej piłka i takie były czasy…
A dziś? Mają piłkarze wszystko, co potrzeba, tylko… wygrać nic nie potrafią i brak im charakteru.
Ciekawe, jak po latach wspomną ich kibice?
Panie Jurku, sto lat, pozdrawiam!
Panie Jurku wszystkiego najlepszego.