Urodziny Waldemar Jaskulskiego
23 kwietnia 2023, 09:32 | Autor: RyanW dniu dzisiejszym 56. urodziny obchodzi Waldemar Jaskulski. Byłemu mistrzowski Polski w barwach Widzewa składamy życzenia zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym.
Jaskulski urodził się 23 kwietnia 1967 roku w Sępólnie Krajewskim. Jego pierwszym klubem był miejscowy Gryf, z którego trafił do Chemika Bydgoszcz, a następnie do Chemika Police. Na szersze wody wypłynął dzięki występom w Pogoni Szczecin, których było prawie dwieście. Właśnie z ekipy „Portowców” został w 1996 roku wypożyczony do Łodzi i w rundzie wiosennej rozegrał szesnaście ligowych i dwa pucharowe spotkania. Defensywny zawodnik ani razu nie wpisał się na listę strzelców, ale sezon 1995/1996 skończył jako mistrz kraju.
Po zakończeniu rozgrywek został sprzedany do belgijskiego Standardu Liege, z którego po trzech latach przeniósł się do innego klubu z tego miasta – RFC. W 2001 roku wrócił do Polski, zasilając szeregi RKS Radomsko. Pod koniec kariery ponownie występował jeszcze w Policach i Bydgoszczy. Ma na koncie trzynaście występów w reprezentacji biało-czerwonych.
Wszystkiego najlepszego!








Lech Poznań
Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Górnik Zabrze
Raków Częstochowa
Motor Lublin
Korona Kielce
Cracovia
GKS Katowice
Piast Gliwice
Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Legia Warszawa
Arka Gdynia
Widzew Łódź
Termalica Nieciecza 
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Ząbkovia Ząbki
Wisła II Płock
KS CK Troszyn
Świt Nowy Dwór Maz.
Widzew II Łódź
Olimpia Elbląg
Lechia Tomaszów Maz.
Jagiellonia II Białystok
Broń Radom
GKS Bełchatów
GKS Wikielec
Mławianka Mława
KS Wasilków
Znicz Biała Piska
Ja rozumiem, że po sobocie ale raz normalnie bez błędów napisać to jest chyba wyzwanie dla redakcji.
„Panie Waldku Pan się nie boi”, sto lat w zdrowiu. Szkoda, że tylko pół roku u nas, ale myślę, ze wielu pamieta, bo przyczynił się Pan do zdobycia mistrzostwa Polski bez porażki. A potem dobrego obrońcę zastąpił równie dobry, może nawet ciut lepszy czyli Paweł Wojtala. Tak kiedyś było, że po mistrzostwie nie było wyprzedaży tylko wzmacnianie drużyny przed pucharami… Obyśmy doczekali kiedyś takich czasów, a dzisiaj po 3 punkty dla Pana Waldka, dla sławy, dla siebie i dla świętego spokoju w ostatnich kolejkach :-)
Dokładnie to samo chciałem napisać. :-) Znakomity obrońca , nie wiem czy lepszy był on czy Paweł. Trochę inny zawodnik od Wojtali , jak dla mnie wieeeelka szkoda , że tak krótko u nas grał. A jakiś idiota tutaj (kilku) z Robaka legendę będzie robił. Takich jak Robak to nawet do trzeciego składu w historii Widzewa trudno byłoby wcisnąć. Pozdrawiam .
Dobry zawodnik,
każdy ze starszych kibiców to potwierdzi – Jaskulski to był świetny zawodnik, wielka szkoda, że był w Widzewie tak krótko… kto uważa inaczej ten nie zna się
Tym meczem, jakiego w Widzewie Jaskulski nie rozegrał, były derby z kałesem zremisowane 1:1.
W reprezentacji stoper ten strzelił nawet gola w wygranym 4:1 z Litwą za czasów trenera Apostela spotkaniu towarzyskim.
Szkoda, że wtedy nie udało nam się zatrzymać tego piłkarza, bo w składzie z nim nasza defensywa mogła wyglądać lepiej…
Sto lat, Panie Waldemarze, choć prawdę powiedziawszy nie mam dziś głowy… do toastu!
Pozdrawiam.