Widzew będzie miał bursę i własne klasy w liceum. Co z infrastrukturą?

3 lipca 2019, 13:15 | Autor:

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, dotyczącej zmian w funkcjonowaniu akademii Widzewa, poruszono kilka istotnych tematów. Jeden z nich dotyczył pożądanej przez wielu własnej infrastruktury. Czego się dowiedzieliśmy?

Już wkrótce Widzew będzie miał dwie własne klasy w jednym z łódzkich liceów. „Od przyszłego sezonu będziemy mieć dwie pierwsze klasy na poziomie liceum. Edukacja będzie skorelowana ze sportem i żywieniem, bo na tym etapie wiekowym jest to niezbędne, żeby ci zawodnicy się rozwijali. W takiej szkole możliwy jest również nadzór edukacyjno-szkoleniowy” – powiedział Maciej Szymański.

Aby zachęcić młodych piłkarzy spoza Łodzi, zostanie im również udostępniona bursa. „Nawiązaliśmy współpracę z jedną z burs w Łodzi. Młodzi piłkarze będą tam kierowani, a zadaniem sztabu szkoleniowego będzie ich odwiedzić i sprawdzić, jak sobie radzą. Będziemy chcieli też usamodzielnić zawodników. Naszym celem jest przygotowanie do funkcjonowania na poziomie zawodowym, ale żeby tak się stało, trzeba być samodzielnym nie tylko na boisku, ale też poza nim” – dodał nowy dyrektor.

Akademia korzystać może na razie tylko z Łodzianki. Według Szymańskiego, liczba boisk nie wpływa znacząco na szkolenie młodzieży. „Świetnie byłoby korzystać z większej liczby boisk, ja jednak zawsze będę powtarzał, że gdy funkcjonowałem w akademii Legii Warszawa, trenowaliśmy na jednym sztucznym boisku. Korzystały z niego zespoły od U-7, przez rezerwy, po ligę biznesu i myślę, że efekty, czy to w postaci wyników, czy wyszkolonych zawodników, były widoczne” – stwierdził na konferencji.

Czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się znaczącej inwestycji w infrastrukturę? Nowy szef akademii na razie chce skupić się na zoptymalizowaniu pracy przy obecnych warunkach. „Jest to element, który ułatwia pracę, ale nie możemy robić z niego wymówki. Myślimy oczywiście o tym co zrobić, żeby polepszyć warunki, ale wolałbym dążyć do tego, by optymalnie działać w tym, co mamy w tej chwili” – zakończył Maciej Szymański.

33
Dodaj komentarz

9 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr

Widać że wszystko idzie we właściwym kierunku. Jestem i chyba nie tylko Ja co chwilę czymś zaskakiwany.Nareszcie.WIDZEW wraca do NORMALNOŚCI. Tak trzymać Pani Pajączek.

Wszystko to ładnie brzmi z akademią, do Widzewa wrócił Robak, Pani Prezes sprząta bajzel zrobiony przez Staromirskiego i jego prezesów z olx a ja mam w tym wszystkim pytanie co z Widzewską ikoną – Tarotem? Konferencje prowadzi jakiś laluś a człowiek stworzony do komunikacji z mediami znający się na PR nadal jest w niebycie? Szanowna redakcjo może jakieś info na ten temat

Fanatyk

Ten laluś to też Widzewiak z krwii i kości, w klubie od reaktywacji. Wszyscy chcemy powrotu Marcina, ale szanujmy przy okazji innych.

Obiektywny

A podobało ci się kolego to,że Tarot w ostatnich miesiącach przed zwolnieniem brał 9tyś na rękę?

Marcin

A zdajesz sobie sprawę ile obowiązków miał i jaką robotę wykonywał, oraz to że poświęcił swoją pracę w tv TOYA na rzecz Widzewa. Nie wiem czy 9 tysi to dużo,dla mnie tak dla wielu pewnie też, ale spróbuj się zmierzyć z takimi obowiązkami…to może jednak nie jest to dużo.

Tom87

Jak nie masz pojęcia kim jest ten „laluś” to się nie kompromituj.

urek

Ten „rzekomy” laluś, bardzo fajnie ogarnie konferencje.

Masza

Tak myślę czy do tego projektu chociażby w kwestii pomocy z infrastrukturą nie można by pozyskać jakiegoś inwestora który wyłoży kasę i miałby prawo do reklamowania się i procent później od każdego transferu w przyszłości, ewentualnie jakieś inne profity które akademia i Widzew mogą mu dać.

robert

ŁKS jest niestety 2 kroki przed nami jeśli chodzi o Akademię, lub to co szumnie tak nazywamy.
Bardzo liczę na to, że Maciej to poukłada, bo prawi bardzo mądrze.

Marcin

Bo łksowi pomagają nawet ściany, a nam rzuca się kłody pod nogi.

Masza

Borysiuk rozwiązał kontrakt z Lechią. Pani Martyno w drogę….

Mike

Powtórzę po raz nty moją myśl dotyczącą infrastruktury dla Akademii. Nie widzę najmniejszego problemu, jakbyśmy My wszyscy oddani kibice Widzewa zrobili fundację ( zrzutkę), aby wybudować akademię z prawdziwego zdarzenia. Murapol wybudowałby obiekty ( oczywiście w formie sponsoringu policzyłby po kosztach). A teraz konkretne liczby. Jeżeli co rok wykupionych jest 18 tyś karnetów i co roku zwolnionych biletów jest ponad 20 tyś. ( czyli średnio kupionych biletów co mecz jest 20 tyś. do tego należy doliczyć fanatyków , którym nie udało się zdobyć biletu czy karnetu ( min. 10 tyś na całym świecie) czyli w sumie aktywnych kibiców, którzy płacą… Czytaj więcej »

Derek

A co sądzicie o takim pomyślę mianowicie przy kupnie jakiegokolwiek produktu w oficjalnym sklepie czy czegokolwiek na stadionie jakiś procent z tego niech idzie na budżet bazy przykładowo kupujemy coś za 100zł i niech 10% kwoty niech wędruje na cel jakim jest zbudowanie bazy treningowej. Wiem, że z tego tytułu zapewne wzrosną ceny ale popyt jakoś diametralnie nie spadnie a kwota będzie powoli rosła. Do tego można by było nagradzać najbardziej aktywnych kupujących w jakiś konkretny sposób. Oficjalny fanpage ma prawie 140tys polubien a przecież naszych kibiców jest znacznie więcej trzeba tylko znaleźć dobry sposób na to wszystko.

Andrzej S.

Z kiełbasą tak zróbmy. Te dwa zeta co podnieśli na aksdemię

1910 W

Kamil ja nie wpłacałem dotąd,ale uwierz mi,że jak będzie ten określony CEL wpłaty,będzie wiadomo,że określona baza za to będzie budowana to ja sobie odmówię paru rzeczy w miesiącu,ale to 50 zł bym płacił,żeby już nasz WIDZEW nie prosił się zdanowskiej. Nie mówię o wielkiej bazie. Choćby jeszcze 2 swoje boiska mieć.

Masza

Wg mnie powinno być tak. Klub informuje iż jest do nabycia np. Grunt 3 hektary przy ul. X koszt taki i taki, termin dokonania transakcji np 1 transza za 3 m-ce i zbieramy Albo np. Można nabyć budynek o powierzchni X mkw na burse lub szkole itp. Koszt taki i taki. Nie wiem w formie jakiś cegielek żeby potem moc mieć jakieś profity typu złoty karnet lub dyplom jakiś indywidualny itp. To już tego głowy by wymyslily coś.

Mazowszanin

łks to będzie robił zakupy jak w tym filmie hehe
https://youtu.be/Su7COkDKl9o

Marcin

Nareszcie nikt nie mydli oczu tylko mówi jak jest, a jest tak że na tę chwilę nie ma jak, nie ma gdzie i nie ma pieniędzy na poprawienie infrastruktury, jest jedno ale…na razie mamy lato i nie są uwidocznione wszystkie problemy jakie czekają akademię

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress