Widzew – GKS (wypowiedzi)

10 września 2021, 22:56 | Autor:

Przepięknie ułożył się piątkowy mecz pomiędzy Widzewem Łódź a GKS Katowice! O ile w pierwszej połowie spotkanie było wyrównane, to po przerwie podopieczni Janusza Niedźwiedzia zagrali wręcz koncertowo i odnieśli zwycięstwo 3:1! Co po końcowym gwizdku sędziego powiedzieli trenerzy oraz zawodnicy obu drużyn?

Janusz Niedźwiedź:
„Przy takiej publiczności i przy takim wspaniałym dopingu nie wyobrażałem sobie dzisiaj innego scenariusza niż nasze zwycięstwo, a zawodnicy stanęli na wysokości zadania. W drugiej połowie podobało mi się to, jak zareagowaliśmy po zdobyciu bramek. Nie odpuściliśmy, nie daliśmy oddechu przeciwnikowi. Przed przerwą nie wszystko układało się tak, jak byśmy chcieli: byliśmy za daleko od przeciwnika, za wolno rozgrywaliśmy. Później jednak, nawet gdy wyprowadzaliśmy od bramkarza, piłka wędrowała jak po sznurku. Był moment, gdy chwyciliśmy rywala i nie daliśmy mu nic do powiedzenia. Żałuję tego straconego gola, bo nigdy nie lubię tego robić. To jest coś, na co w przyszłości musimy zwrócić uwagę.

Gratuluję Konradowi Reszce, ponieważ w naprawdę ważnym meczu pokazał się z dobrej strony. Na rozgrzewce Kuba Wrąbel zgłosił uraz, nie wiedzieliśmy, czy będzie w stanie wyjść na boisko. Przygotowywaliśmy jednego i drugiego, dopiero na dziesięć minut przed startem podjęliśmy decyzję. Taka sytuacja jest dla każdego bardzo trudna, a zwłaszcza dla bramkarza. Dzisiaj Konrad się całkowicie obronił, zasłużył na ten występ swoją ciężką pracą na treningach, pracą od wielu miesięcy. Mimo że to rezerwowy, jest to nasz bardzo ważny zawodnik.

Oprócz wyniku oraz zwycięstwa, chciałbym jeszcze powiedzieć o jednej sytuacji, która spotkała mnie dzisiaj, a z której jestem najbardziej dumny. W sklepie jeden z wiernych kibiców Widzew podszedł do mnie i nawet nie mówił, że życzy mi powodzenia, tylko że dziękuje mi za to, że z uśmiechem na twarzy może przychodzić na ten stadion. Większego komplementu nie można usłyszeć. Na to wszystko zapracowali nasi zawodnicy, więc to do nich są te słowa.”

Rafał Górak:
„Po przegranym meczu nie ma co mędrkować, tylko pogratulować gospodarzom. Czasem warto ugryźć się w język. Mam swoje przemyślenia, ale nie chcę o tym mówić na gorąco. W pierwszej połowie mieliśmy swoje sytuacje, ale gdy się ich nie wykorzystuje, to płaci się wysoką cenę. Druga bramka zrobiła dużo dla Widzewa, a nas zabiła. Nie możemy sobie na to pozwalać w tej lidze. Byliśmy bardzo nie dojrzali i o to mam pretensje do swoich zawodników. Chcę to sobie jednak wszystko na spokojnie przemyśleć oraz przeanalizować.”

Juliusz Letniowski:
„Myślę, że to był dobry mecz. Fajnie, że przy siedemnastu tysiącach widzów udało się stworzyć takie widowisko. Co do pierwszej połowy, to były w niej momenty gorsze i lepsze, ale to my byliśmy lepszą drużyną. Druga część to nasza totalna dominacja. Taki Widzew chce oglądać każdy. Ten stały fragment gry, po którym padła druga bramka, trener podpowiedział nam w przerwie. To cieszy podwójnie, że właśnie z niego trafiliśmy, bo to był spontan. Trzeba próbować, trzeba oddawać strzały. Dzisiaj tych mogliśmy strzelić jeszcze trzy-cztery gole.”

Mateusz Michalski:
„Z gry w Opolu wykluczyło mnie mocne przeziębienie. Dopiero udało mi się wyjść na trening przedmeczowy przed Odrą, ale nie byłem jeszcze na sto procent zdrowy. Od poniedziałku zacząłem mikrocykl normalnie i już jestem zdrowy. W ostatnich meczach różnie ze mną było i miałem już kilka sytuacji, żeby zdobyć dwie-trzy bramki. Czegoś jednak zawsze brakowało, ale wiem, jaka jest piłka nożna. Trzeba cały czas pracować, bo nie zapomina się strzelania goli. Na boisku pokazywałem się chłopakom i wiedziałem, że sytuacje się pojawią. Dzisiaj się wreszcie udało, z czego bardzo się cieszę. W drużynie widać pewność w grze i to, że z tygodnia na tydzień idzie to w coraz lepszym kierunku.”

Bartosz Guzdek:
„Mój gol dzisiaj był może trochę przypadkowy, ale to nie ma znaczenia. Ważne, że piłka wylądowała w sieci. Co do mojej formy, to uważam, że jest trochę słabsza i jest co poprawiać, ale teraz będzie tylko szła w górę. Na pewno nie czuję się pewniakiem do pierwszego składu, na treningach staram się dawać z siebie wszystko, tak jak na meczach. Jest coraz większa konkurencja, ale taka rywalizacja musi być, bo zawodnicy wtedy się rozwijają. Mnie to cieszy.”

Konrad Reszka:
„Niby to nie jest komfortowe, że dosłownie tuż przed meczem dowiadujesz się, że masz zagrać w bramce w pierwszym składzie, ale mój dzień przedmeczowy wygląda zawsze tak, jakbym miał wyjść w pierwszej jedenastce. Przychodzę na zbiórkę przygotowany do normalnego grania. Mam rozgrzewkę, a na niej pracę, którą muszę wykonać. Wiadomo, że lekki stres zawsze się wkrada w takich sytuacjach, bo nie da się tak na sto procent przygotować do meczu. Ale dlatego tutaj jestem i zawsze powtarzałem, że na takie momenty czekam. Dzisiaj w pierwszej połowie GKS głównie bazował na kontrach, ale już pod koniec tej części meczu to opanowaliśmy i później było widać, że to była dominacja z naszej strony. GKS pod koniec spotkania próbował wychodzić do pressingu, ale nadal to my rządziliśmy na boisku. Przy stracie bramki rywale mieli bardzo dobrą wrzutkę i Repka dał tak zwaną wsteczną, gdzie po prostu ciężko zareagować na taki strzał. Wypracowali sobie dobrze tą bramkę.”