Widzew II Łódź – Omega Kleszczów 5:0 (5:0)

3 czerwca 2023, 14:13 | Autor:

Bezapelacyjne zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Patryka Czubaka wygrali przed własną publicznością z Omegą Kleszczów 5:0 i zrewanżowali się za remis z poprzedniej rundy. Łodzianie byli bardzo skuteczni w pierwszej połowie, bo to własnie wtedy padły wszystkie bramki tego spotkania. Wygrana w tym starciu pozwoliła obronić pozycję lidera IV ligi.

Skład na dzisiejszy mecz stanowili w większości etatowi gracze rezerw. W bramce tradycyjnie zameldował się Marcel Buczkowski, a dostępu do jego bramki bronili Kamil Tlaga, Daniel Chwałowski, Hubert Lenart oraz Wiktor Preuss. W linii pomocy wystąpili Maciej Kazimierowicz, Filip Przybułek oraz reprezentujący pierwszą drużynę Ignacy Dawid. W linii ataku pojawili się Daniel Mąka, Konrad Niedzielski oraz Kamil Cybulski. Niestety, w kadrze zabrakło Mateusza Kempskiego, który doznał poważnej kontuzji w meczu ze Skalnikiem Sulejów.

Od początku tego spotkania to łodzianie przejęli inicjatywę i próbowali przebić się pod bramkę rywala. W 9. minucie na strzał zdecydował się Niedzielski, ale lekką próbę z łatwością obronił bramkarz. Gospodarze wciąż jednak naciskali i szybko przyniosło to efekt w postaci gola! W 12. minucie piłkę na skrzydło otrzymał Preuss, który świetnie zgrał ją w pole, a tam akcję strzałem głową wykończył Przybułek. Przewaga reprezentantów po tym golu dalej się utrzymywała i szybko oglądaliśmy drugiego gola. W 19. minucie prawym skrzydłem ruszył Mąka, podał do Niedzielskiego, a ten zdecydował się na piekielnie mocne uderzenie i golkiper gości nie miał żadnych szans.

Chyba nikt na Łodziance nie spodziewał się aż takiego popisu strzeleckiego ze strony czerwono-biało-czerwonych. Praktycznie nie zdążyliśmy się nacieszyć drugą bramkę, a po czterech minutach padła kolejna! Faulowany na prawym skrzydle był Cybulski i sędzia podyktował rzut wolny. Świetnie stały fragment wykorzystał Mąka, który dograł w pole, a tam fenomenalnie do głowy wyskoczył Tlaga, który dał trzecią bramkę Widzewowi! Po chwili z gola cieszył się też Dawid, który po podaniu od Mąki z lewego sektora boiska, pewnie pokonał Pawła Wiśniewskiego. Piłkarze Omegi byli rozbici, a podopieczni trenera Czubaka kontynuowali natarcie. W kolejnych minutach szansę odnotował choćby Niedzielski, jednak tym razem nie zdołał pokonać golkipera. To co nie udało się Niedzielskiemu, po kilku akcjach wyszło Preussowi. W 43. minucie widzewiak świetnie znalazł się w wolnej przestrzeni na lewym skrzydle, dostał piłkę i po zejściu do środka precyzyjnym uderzeniem podwyższył na 5:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron w drużynie trenera Czubaka nastąpiła jedna zmiana. Konrad Niedzielski opuścił boisko, a w jego miejscu pojawił się Dębiński. Obraz gry po przerwie się nie zmienił – Widzew wciąż atakował i szukał okazji do zdobycia kolejnych bramek. W 52. minucie trafieniem zapachniało po akcji Mąki, który dograł do Kazimierowicza, lecz ten nie zdołał przeciąć podania. Ataków próbowali też rywale – strzelał choćby Tomasz Bąkowicz, ale futbolówka nie dotarła do bramki. Mając na uwadze wynik, trener gospodarzy zaczął dawać szansę rezerwowym zawodnikom. Na murawie pojawiali się Ernest Kurzawa oraz Dawid Owczarek. W 64. minucie uderzał z kolei Dębiński, ale w strzale tym wyraźnie zabrakło precyzji.

Czas mijał, a widzewiacy w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Na boisku meldowali się kolejni piłkarze z ławki i skutecznie utrzymywali korzystny wynik dla Widzewa. W 63. minucie piłkarze w czerwonych strojach przystąpili do kontrataku po zderzeniu się ze sobą dwóch przeciwników. Do piłki dopadł Preuss, który dograł w pole karne, ale nikt nie przeciął tego zagrania. W 73. minucie zaatakowali natomiast piłkarze Omegi, ale Adrian Ociepa zakończył atak niecelnym strzałem. W samej końcówce gospodarze próbowali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Z rzutu wolnego w mur uderzał wprowadzony z ławki Kacper Trenkner, a Łukasz Plichta strzelił tuż obok słupka. Nic już się w tym meczu nie zmieniło. Widzew po strzeleniu pięciu bramek w pierwszej połowie wygrał z Omegą Kleszczów 5:0 i obronił pozycję lidera IV ligi. Następny mecz już za tydzień – wyjazdowym rywalem będzie KS Kutno.

12′ Przybułek, 19′ Niedzielski, 24′ Tlaga, 28′ Dawid. 43′ Preuss

Buczkowski – Tlaga (60′ Owczarek), Lenart, Chwałowski (80′ Duda), Preuss – Przybułek (66′ Kurzawa), Kazimierowicz (69′ Plichta), Dawid – Mąka (74′ Trenkner), Niedzielski (46′ Dębiński), Cybulski

Rezerwowi: Kwiatkowski –  Pokorski

Trener: Patryk Czubak