Widzew II Łódź – Stal Głowno 6:2 (2:1)

28 kwietnia 2019, 13:50 | Autor:

Nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa piłkarze rezerw Widzewa. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego pokonali na własnym boisku Stal Głowno 6:2. Dwie bramki zdobyli Filip Mihaljević i Przemysław Banaszak, a po jednym trafieniu dołożyli Jakub Kmita oraz Maciej Kazimierowicz.

Szkoleniowiec drugiego zespołu miał dziś do dyspozycji ośmiu zawodników z „jedynki”. Oprócz Banaszaka, Kazimierowicza i Mihaljevicia, na boisku zameldowali się Maciej HumerskiMarcin KozłowskiMarcel StefaniakMarcin Pieńkowski, a także Kacper Falon.

Już w 3. minucie widzewiacy wyszli na prowadzenie. Dobrym dograniem z prawej strony boiska popisał się Pieńkowski, zaś bramkarza Stali bez problemu pokonał z bliska Mihaljević. Goście nie zamierzali jednak łatwo odpuszczać. Najpierw z rzutu wolnego nad poprzeczką uderzył Łukasz Kluska, zaś po chwili strzał głową Eryka Lebiody z trudem na róg wybił Humerski.

Tuż przed upływem kwadransa łodzianie powinni podwyższyć, ale świetnej okazji nie wykorzystał Falon. Głową uderzał też Banaszak, lecz również minimalnie chybił. W 28. minucie na strzał zdecydował się Kazimierowcz, jednak na posterunku był jednak stojący między słupkami głownian Zbigniew Witczak„Kazik” uderzył też jeszcze później z rzutu wolnego, tym razem trafiając w poprzeczkę.

W samej końcówce pierwszej połowy padły dwa gole. Najpierw dla gospodarzy głową trafił Jakub Kmita, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego strzał Kluski z dystansu, po którym futbolówkę musnął jeszcze Banaszak, zaskoczył Humerskiego i do przerwy widzewiacy prowadzili 2:1.

Drugą część spotkania zespół Grzeszczakowskiego rozpoczął bez zmian w składzie. W 52. minucie swoich sił ponownie spróbował Kazimierowicz, ale znów dobrze spisał się Witczak. Chwilę później łodzianie popełnili błąd z tylu, a musiał go naprawiać Humerski, wychodząc na 30. metr boiska. Na szczęście, skończyło się na strachu.

Po godzinie gry gospodarze powinni podwyższyć. Kazimierowicz z Pieńkowskim świetnie rozegrali rzut wolny, lecz z linii bramkowej futbolówkę wybił jeden z graczy głownian. Chwilę później Widzew zdobył jednak gola, gdy po błędzie defensywy gości piłkę do siatki skierował Mihaljević. Po dwóch minutach wrzutkę Pieńkowskiego wykorzystał Banaszak i było już 4:1.

Na kwadrans przed końcem były napastnik Chełmianki Chełm podwoił swój dorobek w tym meczu, wykorzystując bardzo ładną asystę Falona. Kilka minut później Stal, za sprawą Lebiody, zdobyła kolejnego gola, jednak już w 80. minucie z karnego trafił Kazimierowicz, ustalając wynik spotkania.

Rezerwy Widzewa wygrały 6:2, jednak w tabeli łódzkiej okręgówki wciąż tracą sześć punktów do drugiego zespołu ŁKS. Za tydzień podopieczni trenera Grzeszczakowskiego zmierzą się na własnym boisku z Zawiszą Rzgów. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 5 maja, o godzinie 11:00.

3′, 63’ Mihaljević, 44′ Kmita, 66’, 75’ Banaszak, 80’ (k) Kazimierowicz – 45+1′ Kluska, 78’ Lebioda

Humerski – Kozłowski, Piskorski, Sieroń, Stefaniak – Pieńkowski (82’ Marcioch), Kazimierowicz, Falon, Kmita (64’ Owczarczyk) – Banaszak, Mihaljević

Rezerwowi: Rutkowski – Telestak, Jasiński, Drążczyk, Stopa