Podsumowanie 31. kolejki II ligi

28 kwietnia 2019, 20:51 | Autor:

W przeciwieństwie do poprzednich serii gier, w 31. kolejce wyniki innych meczów nie ułożyły się już w pełni pod Widzew. Remis w Częstochowie sprawił, że podopieczni Jacka Paszulewicza wypadli poza pierwszą trójkę.

Na drugie miejsce awansował GKS Bełchatów, który pokonał Resovię 1:0. Goście mogą mówić o sporym pechu, bo nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji do strzelenia gola, zaś podopiecznym Artura Derbina do zdobycia trzech punktów wystarczyła jedna bramka. Jej autorem był, podobnie jak w środę, Marcin Ryszka.

Widzewiaków minęła też Elana Toruń. Zawodnicy z „Grodu Kopernika” w wyjazdowym starciu z Ruchem Chorzów wyszli na prowadzenie już w 8. minucie, po trafieniu Michała Kołodziejskiego„Niebiescy” chwilę później wyrównali, lecz jeszcze w pierwszej połowie rzut karny wykorzystał Maciej Stefanowicz, a czerwoną kartkę obejrzał Lukas Duriska. Po przerwie wynik się nie zmienił.

Gdyby zwycięstwo odniosła również Olimpia Grudziądz, łodzianie mogliby spaść na piąte miejsce w tabeli. Na szczęście nie udało jej się to. Grudziądzanie po raz drugi z rzędu przegrali, tym razem na własnym boisku z ROW Rybnik. Wciąż są jednak w grze o pozycję dającą I ligę.

Przy korzystnym układzie innych wyników, dziś awans mógł sobie zapewnić Radomiak Radom. Lider nie sprostał jednak zadaniu i sensacyjnie przegrał na własnym boisku z Błękitnymi Stargard 0:1. Gospodarze powinni wyjść na prowadzenie w 87. minucie, gdy Leandro wykonywał rzut karny. Brazylijczyk nie trafił, zaś w kolejnej akcji gola zdobył Przemysław Brzeziański, zapewniając swojej drużynie bezcenne zwycięstwo.

Coraz bliżej czołówki jest też Pogoń Siedlce, która wygrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 1:0. Do trzeciej pozycji zespół Marcina Prasoła traci sześć punktów i nie wydaje się jednak, by realnie mógł jeszcze włączyć się do walki o awans. Po porażce ze Zniczem Pruszków, z całą pewnością nie zrobi tego też Górnik Łęczna.

Wygląda na to, że o utrzymanie bić się będzie sześć zespołów. Z tego grona mogła wyłączyć się Olimpia Elbląg, ale tylko zremisowała z Gryfem Wejherowo. W końcowej batalii o wyjście nad strefę spadkową znajdą się więc, oprócz elblążan i wejherowian, SiarkaGryfRuchROW Rozwój Katowice. Ci ostatni podzielili się dziś punktami ze Stalą Stalowa Wola i wciąż zamykają tabelę II ligi.