Widzew II Łódź – Wisła II Płock 2:1 (1:1)

15 marca 2021, 12:00 | Autor:

Ostatni zimowy sparing rozegrali w niedzielne przedpołudnie piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego zmierzyli się na terenie ośrodka przy ul. Małachowskiego z drugą drużyną Wisły Płock. W próbie generalnej udało im się zwyciężyć 2:1!

W składzie gospodarzy pierwszy raz od dłuższego czasu znalazł się Konrad Reszka, który popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. W polu zagrali też Sebastian Rudol, a także trenujący z pierwszą drużyną Dawid Owczarek i Mateusz Malec. Tym razem zabrakło Daniela Mąki. Od pierwszych minut widzewiacy mieli kilka okazji do strzelenia gola, a ostatecznie udało im się tego dokonać w 30. minucie, gdy po akcji zawodnika testowanego oraz Dawida Telestaka stojącego między słupkami Karola Szymkowiaka pokonał Malec.

Niestety, jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy płocczanom udało się wyrównać. Do siatki z rzutu karnego trafił Bartosz Zynek, który – co ciekawe – kilka miesięcy temu łączony był z przyjściem do Widzewa. W drugiej części spotkania na murawie pojawiło się kilku zmienników, ale zwycięstwo zapewnił czerwono-biało-czerwonym jeden z graczy Wisły, który, naciskany przez Jakuba Kmitę, w 68. minucie zdobył bramkę samobójczą. W końcówce ładny strzał oddał jeszcze Kacper Trenkner, lecz końcowy rezultat nie uległ już zmianie.

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rundy wiosennej podopieczni trenerów Grzeszczakowskiego i Czaplarskiego wygrali więc 2:1. Już za tydzień łodzianie wznowią rozgrywki klasy okręgowej, w której po pierwszej części sezonu zajmują pozycję lidera, choć jedynie z trzema punktami przewagi nad drugim LKS Różyca. Na inaugurację widzewiacy zmierzą się na wyjeździe ze Startem Brzeziny. Mecz w najbliższą sobotę o godzinie 15:00.

30′ Malec, 68′ bramka samobójcza – 45′ (k) Zynek

Reszka – Owczarek, Rudol, Mamełka, Cieślak – Szlaski, Bartłoszewski, zawodnik testowany, Telestak, Malec – Kmita

Na zmiany wchodzili: Wojda – Trenkner, Merecz, Bień, Brochocki, Owczarczyk