Widzew II Łódź – Wisła II Płock 2:3 (1:0)

30 lipca 2022, 13:45 | Autor:

Przegraną zakończyli letni okres przygotowawczy piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Podopieczni Patryka Czubaka ulegli na własnym boisku drugiemu zespołowi Wisły Płock. Gra gospodarzy w pierwszej połowie mogła się podobać – i prowadzili oni po golu Filipa Przybułka. W drugiej części, to goście zdominowali przebieg zawodów, strzelając trzy gole. Odpowiedzieć zdołał Jakub Juchacz i finalnie skończyło się 2:3.

W kadrze na spotkanie znalazło się dwudziestu zawodników, a wyjściową jedenastkę stanowili etatowi gracze rezerw, wspierani przez Adama Dębińskiego z pierwszej drużyny. Na ławce zasiadł czekający na debiut w klubie Łukasz Burliga, był tam też jeden z testowanych. Już od samego początku do ataku ruszył Widzew. W drugiej minucie, prawą stroną przedarł się Dawid Owczarek, dośrodkował do Konrada Niedzielskiego, ten uderzył głową, niestety futbolówka minimalnie minęła lewy słupek. W jedenastej minucie zrobiło się 1:0! Po ładnej akcji, Damian Pokorski uruchomił na skrzydle Daniela Mąkę, ten dokładnie wrzucił, zaś bramkę dla gospodarzy zdobył Przybułek. Chwilę później groźnie zrobiło się w polu karnym łodzian – jeden z gości przedarł się lewą stroną boiska, na szczęście piłkę przechwycił Hubert Lenart. Nie pomagały warunki, jako że po porannej ulewie, nawierzchnia była śliska i grząska.

Z czasem, gra obu drużyn się wyrównała, choć przy piłce częściej utrzymywali się widzewiacy. Obie ekipy próbowały wrzutek, jednak zarówno Marcel Buczkowski, jak i Oskar Lodziński pewnie wyłapywali wszystkie piłki. W 28. minucie, pod bramką rywali znaleźli się czerwono-biało-czerwoni, lecz, po dośrodkowaniu Owczarka, sędzia dopatrzył się faulu w ataku. Cztery minuty później, daleko od swojego pola karnego interweniował Buczkowski, jeden z rywali spróbował nawet uderzenia z połowy boiska na niechronioną bramkę, lecz zrobił to niecelnie. W 36. minucie, po stałym fragmencie gry, z dystansu przymierzył Owczarek, zaś zasłonięty golkiper przyjezdnych w ostatnim momencie złapał futbolówkę. Odpowiedzią na wspomnianą akcję był silny strzał przeciwnika – na posterunku był Buczkowski. Przed końcem pierwszej części spotkania, gospodarze mieli jeszcze kilka szans, natomiast rezultat 1:0 został bez zmian.

Na drugą połowę Widzew wyszedł z jedną korektą w składzie – Ignacego Dawida zastąpił Łukasz Plichta. W 50. minucie, bliski strzelenia gola był Mąka, lecz jego próba z półwoleja powędrowała obok prawego słupka. W 55. minucie uderzenie z dystansu oddał z kolei jeden z płocczan, ale czujność zachował Buczkowski. Trzy minuty później, przepięknie w prawe okno przymierzył Dawid Szczepanik, doprowadzając w ten sposób do remisu. Po tym trafieniu, u gospodarzy do gry weszli wszyscy pozostali rezerwowi, tylko z wyjątkiem drugiego bramkarza. Niestety, wciąż przeważali płocczanie i w 64. minucie dopięli swego. Tym razem, z kilkunastu metrów przycelował Patryk Leszczyński i on także nie dał Buczkowskiemu żadnych szans.

Piłkarze Wisły ciągle stwarzali sobie groźne sytuacje. Po kornerze, szansę miał Szczepanik, jednak uderzył bardzo niedokładnie. W 77. minucie, po podaniu jednego z gospodarzy, piłka praktycznie stanęła w miejscu za sprawą wody na boisku. Do futbolówki dopadł jeden z gości, jego strzał świetnie obronił na szczęście Buczkowski. W 82. minucie płocczanie podwyższyli, a na listę strzelców wpisał się Gleb Kuczko. Mogło się wydawać, że to zamknie emocje w tym spotkaniu, natomiast tak wcale nie było. Najpierw, dogrania z głębi pola spróbował Nikodem Wszołek, adresatem był Juchacz, lecz, zasłonięty przez kilku stoperów, nie mógł nic zrobić. Kilkadziesiąt sekund później, po dobrej, prostopadłej piłce od Bartłomieja Ciołaka, bramkę kontaktową zdobył wspomniany wcześniej Juchacz, efektownie mijając golkipera. Widzewiacy starali się poszukać jeszcze jakiegoś sposobu, żeby wyrównać – niestety, nie udało im się go znaleźć. W ostatnim letnim sparingu, podopieczni trenera Czubaka przegrali więc z Wisłą II 2:3. Kolejny mecz czeka ich już w IV lidze – w przyszłą sobotę, na wyjeździe z WKS Wieluń.

11′ Przybułek, 86′ Juchacz – 58′ Szczepanik, 66′ Leszczyński, 82′ Kuczko

Buczkowski – Owczarek (59′ Machałek), Lenart (59′ Burliga), Chwałowski (59′ Wszołek), Pokorski – Dawid (46′ Plichta), Kazimierowicz (59′ Musialski), Dębiński – Przybułek (59′ zawodnik testowany), Mąka (59′ Juchacz), Niedzielski (59′ Ciołak)

Rezerwowy: Świątnicki