Widzew Łódź – Broń Radom 4:1 (2:1)

11 lipca 2018, 18:47 | Autor:

Na półtora tygodnia przed inauguracją sezonu ligowego piłkarze Widzewa zaimponowali skutecznością. W środowym meczu sparingowych drużyna Radosława Mroczkowskiego wygrała z III-ligową Bronią Radom 4:1. Spotkanie rozegrano na Łodziance.

Trener Radosław Mroczkowski tradycyjnie podzielił swoją drużynę na dwie jedenastki. W starciu z III-ligowcem szansę występu dostało również dwóch testowanych zawodników (prawy obrońca oraz środowy pomocnik), których personaliów klub nie chce podawać do wiadomości publicznej.

Faworytem meczu byli łodzianie, dlatego od pierwszego gwizdka kibice, zgromadzeni na Łodziance mimo koszmarnej ulewy, przecierali oczy ze zdumienia. Od razu do ataku rzucili się bowiem radomianie i w 8. minucie, po celnej główce Patryka Czarnoty, wyszli na prowadzenie! Chwilę później Broń mogła nawet podwyższyć, ale oddany strzał minął bramkę Patryka Wolańskiego.

Widzew zaczął budzić się dopiero po kwadransie gry, ale w jego poczynaniach było sporo niedokładności. Dopiero w 31. minucie gospodarze stworzyli sobie 100% sytuację do wyrównania. W zamieszaniu podbramkowym piłki do siatki nie udało się jednak skierować Danielowi Mące. Pomocnik kilka minut później zaliczył jednak trafienie. I to jakie! „Mączka” przepięknie przymierzył z rzutu wolnego, strzelając na 1:1!

Pod koniec pierwszej połowy słabo spisujący się gracze Radosława Mroczkowskiego osiągnęli przewagę, która dała im drugiego gola. Z rzutu rożnego zacentrował Michael Ameyaw, głową uderzył Radosław Sylwestrzak, a z bliska piłkę do bramki wpakował Michał Miller!

Pierwszy raz tego lata na drugą część spotkania wybiegła niemal ta sama jedenastka. Wyjątek był w bramce, w której pojawił się Maciej Humerski. Obraz gry wyglądał bardzo podobnie, jak przed przerwą. O dziwo to beniaminek III ligi prezentował się lepiej i stwarzał groźniejsze sytuacje. W 58. minucie Humerski musiał natrudzić się, by obronić strzał Piotra Nowosielskiego.

Po godzinie gry Mroczkowski wpuścił na boisko całe grono nowych piłkarzy i gra nieco się poprawiła. Ataki widzewiaków wyraźnie rozruszał świeżo zakontraktowany Konrad Gutowski. W 70. minucie jego uderzenie dobijał Robert Demjan i choć piłka wpadła do bramki, gola nie było – sędzia boczny podniósł chorągiewkę. W odpowiedzi zaatakowali goście, ale znów na posterunku znalazł się będący w wysokiej formie Humerski.

Łodzianie zdołali jednak podwyższyć prowadzenie. W 72. minucie Demjan został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na trzeciego gola zamienił Mateusz Michalski. Później tempo spadło, ale optyczna przewaga była po stronie Widzewa. W końcówce swoich sił spróbował Daniel Świderski, ale spudłował. Do siatki trafił za to Demjan, wykorzystując precyzyjne podanie Gutowskiego.

36′ Mąka, 45+1′ Miller, 73′ Michalski (k), 88′ Demjan – 8′ Czarnota

Wolański (46′ Humerski) –  Testowany 1 (61′ Kamiński), Sylwestrzak (61′ Zieleniecki), Kostkowski (61′ Paszliński), Zuziak (61′ Pigiel) – Kozłowski (61′ Michalski), Mąka (61′ Kazimierowicz), Testowany 2 (61′ Gutowski, Ameyaw (57′ Falon) – Miller (61′ Świderski), Stanek (61′ Demjan)