Widzew Łódź – MFK Frydek-Mistek 4:0 (3:0)

12 lipca 2019, 17:01 | Autor:

Piłkarze łódzkiego Widzewa nie mieli najmniejszych problemów z wygraniem meczu sparingowego z III-ligowym czeskim MFK Frydek-Mistek. Drużyna Marcina Kaczmarka dominowała przez całe 90 minut, strzelając gościom cztery gole. Dwa z nich zdobył Marcin Robak.

Trener Kaczmarek wystawił przeciwko Czechom mocną jedenastkę, z dwoma młodzieżowcami, Marcelem Pięczkiem oraz Michaelem Ameyaw, a także dwójką nowych zawodników – Bartłomiejem Poczobutem i przede wszystkim Marcinem Robakiem. Łodzianie zaczęli w systemie 4-2-1-3.

Widzewiacy bardzo szybko narzucili południowym sąsiadom swoje warunki gry. Już w 4. minucie idealną okazję bramkową miał Rafał Wolsztyński, który otrzymał dośrodkowanie od Robaka. Wystarczyło jedynie postawić kropkę nad i, ale piłką trafiony został Jiri Ciupa. Dwie minuty później było już jednak 1:0. Błąd obrońcy wykorzystał Daniel Mąka, który wycofał przejętą futbolówkę na 10. metr, gdzie stał Robak, a napastnik nie miał problemu z trafieniem do siatki.

Gospodarze nie zwalniali tempa i po chwili mogli prowadzić już 2:0. Znów w roli głównej wystąpił Wolsztyński, lecz nie zdołał wygrać pojedynku sam na sam z Ciupą. Przewaga zespołu Kaczmarka była bardzo wyraźna, Patryk Wolański długimi fragmentami miał prawo solidnie się wynudzić, bo nie był zmuszany do żadnej poważnej interwencji. W 20. minucie podwyższyć prowadzenie mógł najpierw Mąka, który strzałem głową zamykał ładną centrę Łukasza Turzynieckiego, a po chwili Robak, ale jego główka trafiła w słupek!

Drugi gol dla Widzewa padł w 28. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Mąka, a na drugim słupku spod opieki rywali uwolnił się Daniel Tanżyna, zamykając akcję celną główką! Cztery minuty później było już 3:0. Defensywa MFK popełniła kolejny dziecinny błąd, piłkę przejął Marcin Robak, wystawił ją do Wolsztyńskiego, a ten strzelił do pustej bramki! Jeszcze przed przerwą doskonałą sytuację na strzelenie czwartego gola zmarnował Ameyaw.

Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie. Łodzianie zdecydowanie dominowali na boisku i w 53. minucie zaaplikowali Czechom czwartego gola. Z rzutu rożnego piłkę dograł Christopher Mandiangu, a doskoczył do niej Robak, zaliczając dublet! Zawodnicy Kaczmarka nie schodzili z połowy rywali z Frydka-Mistka. Co chwilę piłka krążyła w okolicach ich pola karnego.

Około 70. minuty tempo spotkania jednak mocno osłabło. Widzewowi nie specjalnie zależało na kolejnych trafieniach za wszelką cenę, został włączony tzw. tryb oszczędzania baterii. Okazje i tak się zdarzały, jak choćby niezły strzał Łukasza Zejdlera z rzutu wolnego, który obił słupek bramki Michala Barty. Co ciekawe, chwilę wcześniej czeski golkiper obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na Przemysławie Kicie, ale ponieważ to tylko sparing, Barcie pozwolono wrócić między słupki.

Przyjezdni doczekali się swojej pierwszej i jedynej w tym spotkaniu szansy na honorowego gola dopiero w 81. minucie. W zamieszaniu w polu karnym w ostatniej chwili zdążył jednak interweniować grający pełne 90 minut Marcel Pięczek. Lewy obrońca po chwili z dobrej strony pokazał się także w ofensywie, ale jego precyzyjnym dośrodkowaniu Wolsztyński chybił z kilku metrów. Więcej klarownych okazji licznie zgromadzeni widzowie na Łodziance już nie zobaczyli.

Ostatni mecz kontrolny widzewiacy rozegrają w sobotę, 20 lipca. Ich rywalem w próbie generalnej przed inauguracją nowego sezonu ligowego będzie IV-ligowa Warta Sieradz.

6′, 53′ Robak, 28′ Tanżyna, 33′ Wolsztyński

Wolański (46′ Pawłowski) – Turzyniecki, Tanżyna (66′ Zieleniecki), Zieleniecki (47′ Rudol), Pięczek – Poczobut (70′ Piskorski), Radwański (46′ Zejdler) – Mąka (46′ Mandiangu), Wolsztyński (46′ Kita), Ameyaw (46′ Gutowski) – Robak (64′ Wolsztyński)

Rezerwowy: Mikołajczak