Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)

14 lutego 2015, 15:01 | Autor:

Pogoń_Widzew

W kolejnym sparingu rozgrywanym przez Widzew w Gutowie Małym, łodzianie przegrali z Pogonią Siedlce 0:2. Obie bramki padły z rzutów karnych.

W ciągu pierwszych dwudziestu minut optyczną przewagę posiadali zawodnicy z Siedlec. W tym czasie już dwa razy zagrozili bramce Matko Perdijicia, jednak ten dobrze interweniował. W 23 minucie Mroziński faulował jednego z zawodników Pogoni. Rzut karny pewnie wykorzystał Antonio Calderon. W 44 minucie faulowany w polu karnym był kapitan Widzewa, Mariusz Rybicki, sam poszkodowany ustawił piłkę na 11 metrze, jednak strzelił wprost w bramkarza. Do końca I połowy wynik nie uległ już zmianie. Do przerwy łodzianie przegrywali 0:1.

W 53 minucie kolejne przewinienie piłkarza Widzewa w polu karnym, tym razem faulował Kwiek. Nie bez winy w całej sytuacji był też Mroziński. Pogoń po raz drugi skutecznie wykonała jedenastkę i czerwono-biało-czerwoni przegrywali już 0:2. Ożywienie w akcjach łodzian wprowadziło wejście na plac gry Jańca i Batrovicia. Z czasem widzewiacy zaczęli osiągać większą przewagę, jednak strzał tego pierwszego a potem Kowala nie zagroziły bramce rywala. Ostatecznie do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Widzew przegrał z Pogonią Siedlce 0:2.

Calderon 24′ (karny), Wójcik 54′ (karny)

Perdijic (46′ Krakowiak) – Lisowski (46′ Brodziński), Kasperkiewicz (78′ Injac), Mroziński, Kimura (76′ Sarjveladze), Rozwandowicz (46′ Zgarda) (75′ Kasprzak), Nishi (46′ Kwiek), Straus (65′ Janiec), Warchoł (46′ Bernhardt), Osmanaj (46′ Batrovic, 81′ Kozłowski), Rybicki (61′ Kowal)