Widzew Łódź – Polonia Warszawa 2:0 (1:0)

26 maja 2018, 18:00 | Autor:

Drużyna Widzewa, niczym rasowy pięściarz, wypunktowała Polonię Warszawa. W hitowym starciu 31. kolejki łodzianie wygrali 2:0 po golach Kacpra Falona i Marka Zuziaka, utrzymując dwa punkty przewagi nad Lechią Tomaszów Mazowiecki. Na trybunach stawiło się 17,5 tysiąca widzów!

Po raz pierwszy od dawna Franciszek Smuda nie zamieszał w składzie. Mimo, że jego zawodnicy mają w nogach środowe spotkanie w Łowiczu, szkoleniowiec postawił na te same nazwiska. W jedenastce znalazł się więc Dario Kristo, którego występ do końca stał pod znakiem zapytania. W takiej samej sytuacji są goście, którzy zdążyli postawić na nogi najlepszego strzelca – Krystiana Pieczarę.

Oba zespoły zaczęły spotkanie dość ostrożnie. Nie brakowało spięć i fauli. Ciśnienie kibicom podnosiły tylko wykonywane przez jednych i drugich stałe fragmenty gry, ale Maciej Humerski i Mateusz Tobjasz zachowywali czyste konto. Na pierwszy celny strzał czekaliśmy do 12. minuty, gdy po mądrym zagraniu Kristo z woleja uderzył Robert Demjan. Trafił jednak w środek bramki. Dwie minuty później golkiper gości już skapitulował! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Marka Zuziaka zamknął najniższy na boisku Kacper Falon. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce!

Widzew nie przestał atakować i w 20. minucie cieszył się z drugiego gola. Niestety, bardzo krótko, bowiem jeszcze przed strzałem Mateusza Michalskiego boczny sędzia zasygnalizował pozycję spaloną. Poloniści odpowiedzieli płaskim, niesygnalizowanym strzałem Marcina Gawrona, ale Humerski zachował czujność. Później znów do głosu doszli piłkarze Smudy. Blisko trafienia był m.in. Zuziak – po jego woleju piłka spadła na górną część siatki!

Swój kolejny moment „Czarne Koszule” miały w 40. minucie. Po identycznym rozegraniu rzutu rożnego, jak w jesiennym meczu przy Konwiktorskiej, z bliska do siatki powinien był trafić Marcin Bochenek, ale źle trafił w piłkę głową. Dobitka była minimalnie niecelna i skończyło się na strachu! Na przerwę RTS schodził z minimalnym prowadzeniem.

Druga połowa rozpoczęła się bez roszad w składach, ale za to zmienił się obraz gry. Spotkanie zrobiło się senne i bramkowych okazji w pierwszym kwadransie praktycznie nie było. W 65. minucie nikt już nie ziewał ze znudzenia, bo gospodarze zdobyli drugą bramkę. Po świetnym odbiorze Kristo rezerwowy Marcin Pieńkowski zagrał na wolne pole do Michalskiego. Skrzydłowy wyszedł sam na sam z Tobjaszem, ale zamiast strzelać, podał do lepiej ustawionego Zuziaka, a ten tylko dopełnił formalności!

W 74. minucie doszło do nieprzyjemnego wydarzenia. Radosław Sylwestrzak zderzył się z jednym z rywali i przez dłuższą chwilę nie wstawał z murawy. Ostatecznie z pomocą sztabu medycznego, wyraźnie „znokautowany” udał się prosto do szatni. Na środek obrony został przesunięty Kristo, a w drugiej linii, z ławki rezerwowych, zameldował się Michał Miller.

Najlepszą szansę na dobicie przeciwnika Widzew miał w 87. minucie. Marcin Pieńkowski znakomitym zwodem oszukał dwóch rywali i wpadł w pole karne. Do końca sam chciał finalizować akcję, ale w ostatniej chwili zmienił decyzję i zagrał do Zuziaka. Ten nie decydował się na strzał bez przyjęcia i skończyło się niewykorzystaniem świetnej okazji.

Widzewiacy wygrali hitowe spotkanie, sięgając po trzy punkty w piątym kolejnym meczu! Rywalizacja o II ligę wciąż jednak na tych samych warunkach, bo zwycięstwo odniosła także Lechia Tomaszów Mazowiecki!

14′ Falon, 65′ Zuziak

Humerski – Niedziela, Sylwestrzak (76′ Miller), Zieleniecki, Pigiel – Michalski (88′ Mąka), Kazimierowicz, Kristo, Zuziak (90+3′ Pięczek) – Falon (59′ Pieńkowski), Demjan

Rezerwowi: Małkowski – Kozłowski, Stanek