Widzew Łódź – Reprezentacja AFE 3:1 (1:0)

7 lipca 2018, 17:59 | Autor:

W drugim sparingu na zgrupowaniu w Opalenicy piłkarze Widzewa odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem pokonali 3:1 reprezentację Hiszpanii, złożoną z graczy bez ważnych kontraktów. Jak zwykle na boisku pokazały się dwie różne jedenastki oraz aż czterech testowanych.

Do dyspozycji Radosława Mroczkowskiego było 23 piłkarzy, dlatego zespół został podzielony na dwie jedenastki. W pierwszej obejrzeliśmy sprawdzanego na prawej obronie Ondreja Kusnira, a w drugiej części meczu na boisku pojawiło się trzech innych testowanych: Daniel Paszliński, Konrad Gutowski oraz Kamil Bętkowski, który przyjechał dzisiaj na obóz łodzian.

W pierwszych minutach spotkania Hiszpanom udało się uzyskać lekką przewagę, ale widzewiacy zachowywali czujność w defensywie. Skuteczni byli też pod bramką przeciwnika, ponieważ już pierwsza ofensywna akcja przyniosła im gola. W 6. minucie podanie Roberta Demjana na udane dośrodkowanie zamienił sprawdzany Kusnir, a piłkę do bramki posłał Mateusz Michalski!

Obraz gry jednak niewiele się zmieniał. Nadal częściej przy piłce byli gracze AFE, a w poczynaniach łodzian było zbyt wiele chaosu. W 15. minucie groźnie uderzył Alfi Conteh-Lacalle, ale dobrze między słupkami spisał się Maciej Humerski, wybijając piłkę na rzut rożny. Szczęście dopisało czerwono-biało-czerwonym również w 29. minucie, gdy Lolo Ivars trafił w poprzeczkę!

Końcówka pierwszej odsłony to również składniejsza gra hiszpańskiej drużyny i zagrożenie dla widzewskiej bramki. Większość prób skonstruowania ataków pozycyjnych przez podopiecznych Mroczkowskiego się nie udawała. W miarę poprawnie wyglądały natomiast tzw. ataki szybkie. Jeśli można było kogoś wyróżnić, to mającego asystę Kusnira oraz nieźle radzącego sobie w środku pola Marcela Pięczka.

Tradycyjnie, w drugiej połowie oglądaliśmy zupełnie inną jedenastkę. Zarówno Mroczkowski, jak i słynny Salva Ballesta wymienili wszystkich zawodników. Zmienił się też obraz gry. Umowni gospodarze zaczęli toczyć wyrównany bój, a w 54. minucie powinni podwyższyć prowadzenie. Świetnym podaniem popisał się Michael Ameyaw, ale będący sam na sam z hiszpańskim bramkarzem Daniel Świderski (z opaską kapitana!) przegrał pojedynek. Kilka chwil później swoich sił próbował też Gutowski, który otrzymał dobre podanie od Paszlińsiego. Golkiper AFE złapał jednak odbitą rykoszetem piłkę.

Przewagę udało się zamienić na drugiego gola w 63. minucie. Akcję zaczął Ameyaw, a po jego przerzucie piłkę z lewej strony dośrodkował w pole karne Marek Zuziak. Dobrze ustawiony Świderski tylko na to czekał, trafiając do siatki na 2:0! Pięć minut później widzewiacy prowadzili już trzema golami. Do rzutu wolnego podszedł Daniel Mąka, precyzyjnie trafiając nad murem w dolny róg bramki Jona Villanuevy!

Po utracie trzeciego gola Hiszpanie wyraźnie opadli z sił i przeszła im ochota do gry. Łodzianie próbowali wykorzystać ten fakt i strzelić dalsze bramki. W 81. minucie to jednak przeciwnik mógł zaliczyć honorowe trafienie. Sam na sam z Patrykiem Wolańskim znalazł się Juanito Bazo, ale widzewiak znakomicie interweniował! Ostatnim interesującym akcentem ze strony RTS był strzał Zuziaka z rzutu wolnego, po którym piłka uderzyła w spojenie słupka z poprzeczką! Po chwili do siatki w końcu udało się trafić rywalom za sprawą Bazo.

Spotkanie z Hiszpanami miało dwa różne oblicza, jeśli chodzi o styl gry, ale najważniejsza statystyka była zdecydowanie po stronie piłkarzy Radosława Mroczkowskiego. Wygrana 3:1, która mogła być jeszcze wyższa, mówi sama za siebie!

Widzew Łódź – AFE Futbol 3:1 (1:0)
6′ Michalski, 63′ Świderski, 68′ Mąka – 88′ Bazo