Widzew Łódź – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

28 stycznia 2022, 15:03 | Autor:

W czwartym zimowym sparingu piłkarze Widzewa Łódź odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo! Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pokonali na Łodziance drugoligowy Ruch Chorzów 1:0. W pierwszej połowie gospodarze przeważali, lecz nie przełożyło się to na żadnego gola dla nich. Po przerwie dużo więcej z gry mieli „Niebiescy”, ale decydujący cios w ostatnim kwadransie zdołał wyprowadzić Daniel Villanueva.

Tak jak można się było spodziewać, szkoleniowiec łodzian postawił dzisiaj na większą liczbę dublerów niż dwa dni temu w Berlinie. W podstawowym składzie wyszło dwóch zawodników, którzy przeciwko Unionowi grali w pełnym lub niemal pełnym wymiarze: Krystian Nowak i Dominik Kun. W jedenastce byli też między innymi Martin Kreuzriegler czy Kristoffer Normann Hansen, zaś formację ataku stworzyli Mattia Montini z Przemysławem Kitą. Od pierwszych minut gra toczyła się głównie w środku pola. Widzewiacy zaatakowali groźniej raz, gdy Normann Hansen wypatrzył Radosława Gołębiowskiego, ten dograł do Kuna, lecz pomocnik nie poradził sobie z finalizacją. Na następną niezłą akcję musieliśmy poczekać kwadrans. Kacper Karasek prostopadle podał do Kity, napastnik wyszedł sam na sam z Jakubem Bieleckim, niestety uderzył w niego. Po chwili szansę miał też Dawid Owczarek i znów górą był bramkarz. W odpowiedzi – czujność Konrada Reszki sprawdził Piotr Stępień.

Z każdą minutą gospodarze coraz bardziej przyspieszali grę, dzięki czemu coraz wyraźniejsza była ich przewaga. W 25. minucie ładnie dwójkowo zagrali Montini z Kitą, ale strzał Włocha po nodze przeciwnika wypadł na róg. Po dośrodkowaniu Normanna Hansena do piłki dopadł jeszcze Kreuzriegler, lecz był w zbyt trudnej pozycji, aby przymierzyć dokładnie. Po pół godzinie trener Niedźwiedź przeprowadził pierwszą dzisiaj zmianę – zmęczonego jeszcze po występie w Berlinie Kuna zastąpił Daniel Chwałowski. Pomocnik mógł się bardzo dobrze pokazać na boisku – jego próbę nie bez problemu obronił Bielecki. W kolejnych minutach nad Łodzianką rozpętała się prawdziwa burza śnieżna, która mocno utrudniała grę obu zespołom. Do końca pierwszej połowy trochę się jednak zadziało. Po zagraniu ręką Nowaka, z rzutu wolnego szczęścia poszukał Michał Mokrzycki, trafiając tylko w mur. Dzięki podaniu Normanna Hansena, okazję miał też Gołębiowski, niestety ustrzelił tylko boczną siatkę. Po pierwszej połowie utrzymywał się więc remis 0:0, chociaż ze sporym wskazaniem na Widzew.

W przerwie trener Niedźwiedź dokonał aż pięciu roszad, wprowadzając Karola Danielaka, Bartosza Guzdka, Kamila Machałka, Patryka Stępińskiego oraz Villanuevę. Na taką samą liczbę zmian postawił także prowadzący chorzowian Jarosław Skrobacz. W pierwszych minutach bardzo wyraźną przewagę zyskał Ruch. Po strzale Kamila Chilińskiego piłka tylko o centymetry minęła słupek łódzkiej bramki, za to Reszka dobrze obronił próbę Łukasza Janoszki. Dobitkę Chilińskiego ofiarnym wślizgiem wybił jeszcze Stępiński. Najlepszą szansę na otwarcie wyniku miał jednak Widzew! Villanueva znakomicie odebrał futbolówkę w polu karnym rywali, niestety pokonać Tomasza Nowaka nie był w stanie. Mimo tej okazji, dominacja „Niebieskich” była bezapelacyjna i to oni o wiele dłużej utrzymywali się przy piłce.

Po kwadransie drugiej połowy, na placu gry zameldowali się jeszcze ostatni rezerwowi: Jakub Wrąbel, Adam Dębiński, Paweł Zieliński oraz Marek Hanousek. Przebiegu wydarzeń to zbyt mocno nie odmieniło, bo nadal więcej szans miała ekipa z Chorzowa. Łodzianie groźniej zaatakowali w 75. minucie, gdy przed polem karnym futbolówkę otrzymał Machałek, ale przymierzył niecelnie. Trzy minuty później czerwono-biało-czerwoni objęli jednak prowadzenie! Piłkę odebrał Tanżyna i szybko uruchomił Danielaka, a ten dograł do środka, z powrotem do obrońcy. Kapitan został przewrócony, lecz zdołał jeszcze jakoś podać do Villanuevy, który dość przypadkowym strzałem nie dał Nowakowi szans! „Niebiescy” rzucili się do odrabiania strat, brakowało im na szczęście precyzji, głównie przy dośrodkowaniach. Wyrównać mógł z rzutu wolnego Filip Żagiel – czujność zachował na szczęście Wrąbel. Do ostatniego gwizdka sędziego nic się zatem nie zmieniło, zaś Widzew odniósł swoje pierwsze zwycięstwo tej zimy! Kolejne sparingi za tydzień, na Łodziance ze Zniczem Pruszków oraz Wieczystą Kraków.