Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 2:0 (2:0)

4 lipca 2019, 11:06 | Autor:

Po trzech meczach sparingowych, rozegranych w trakcie pobytu na zgrupowaniu w Opalenicy, dziś piłkarze Widzewa zaliczyli czwarte kontrolne spotkanie. Pod wodzą nowego trenera pewnie pokonali I-ligowy Stomil Olsztyn. Oba gole strzelił przed przerwą Rafał Wolsztyński.

Zgodnie z zapowiedziami, Marcin Kaczmarek postanowił nie korzystać jeszcze z Marcina Robaka, który musi dojść do odpowiedniej formy piłkarskiej. Szkoleniowiec nie może jednak narzekać na głębię składu, ponieważ na ławce rezerwowych w starciu ze Stomilem Olsztyn usiadło aż piętnastu zawodników!

Pierwsze minuty spotkania nie był zbyt emocjonujące, w 9. minucie drobny impuls dał Grzegorz Lech, strzelając zza pola karnego, ale nie mógł w ten sposób zaskoczyć Patryka Wolańskiego. Kolejne fragmenty to ponownie gra bez fajerwerków, choć mogło cieszyć, że optyczną przewagę i więcej prób ataków mieli widzewiacy. Jeden z nich w końcu dał okazję na objęcie prowadzenia i od razu została ona wykorzystana. Najpierw z dystansu próbował uderzać Adam Radwański, a odbita on nogi rywala piłka trafiła do Rafała Wolsztyńskiego, który huknął lewą nogą przy samym słupku i było 1:0!

Zdobyty gol ośmielił zawodników Kaczmarka, bo zaczęli oni ponownie tworzyć zagrożenie w ofensywie. W roli głównej występował głównie Przemysław Kita, któremu brakowało jednak wykończenia. Jak finalizować akcje, pokazał mu chwilę później Wolsztyński. Napastnik otrzymał piłkę na 7. metrze, zastawił się, wygrał fizyczny pojedynek z obrońcą i strzelił nad bezradnym Michałem Leszczyńskim na 2:0!

Stomil obudził się na poważnie dopiero na kilka minut przed końcem pierwszej połowy, ale Wolański poradził sobie z płaskim uderzeniem z rzutu wolnego. Odpowiedział aktywny Kita, ale wywalczył jedynie rzut rożny. Więcej ciekawych akcentów przed przerwą już nie było.

Druga połowa, na którą wybiegło dziewięciu nowych graczy, mogła rozpocząć się dla Widzewa znakomicie. Po ładnym dośrodkowaniu Kacpra Falona testowany zawodnik trafił piłką w poprzeczkę! Falon wykazywał ogromną chęć do gry, a w dodatku wniósł dużo jakości, indywidualnymi akcjami wywalczając dla drużyny kilka stałych fragmentów gry i robiąc sporą przewagę na boisku.

W 62. minucie jeden z nielicznych ataków zaprezentowali olsztynianie. Dobrą wrzutką w pole karne popisał się dobrze znany w Łodzi Mateusz Cetnarski, ale jeszcze lepszym zagraniem popisał się Marcin Kozłowski, w ostatniej chwili interweniując w defensywie. Cetnarski raz jeszcze dał się łodzianom we znaki, ale jego celny strzał z rzutu wolnego został dobrze wybroniony przez Piotra Zalewskiego. W 74. minucie powinno być jednak 3:0 dla widzewiaków, którzy wyszli z kontratakiem w przewadze, Falon zagrał do Christophera Mandiangu, ale nie dość, że ten z kilku metrów trafił w słupek, to jeszcze nie utrzymał linii spalonego i gra i tak zostałaby przerwana.

Końcowe fragmenty meczu to dość spokojna gra obu zespołów, bez większych zrywów. Uderzenia z dalszej odległości próbował Maciej Kazimierowicz, ale nie zaskoczył Piotra Skiby.

Widzew Łódź – Stomil Olsztyn 2:0
19′, 25′ Wolsztyński

Wolański (46′ Zalewski) – Turzyniecki (46′ Kozłowski), Tanżyna (46′ Kazimierowicz), Zieleniecki  (69′ Tanżyna), Pięczek (46′ Stefaniak) – Mąka (46′ zawodnik testowany), Juchacz, Radwański (46′ Zejdler), Ameyaw (46′ Mandiangu), Wolsztyński (46′ Falon) – Kita (46′ Mihaljević)

Rezerwowi: Banaszak, Jasiński, Piskorski, Gutowski, Kmita, Pieńkowski

Stomil (I połowa):
Leszczyński – Bucholc, Remisz, zawodnik testowany, Kuban – Niedziela, Głowacki, Lech, Tecław, M. Gancarczyk – Siemaszko

Stomil (II połowa):
Skiba – Dziemidowicz, Kowalski, Mosakowski, zawodnik testowany – W. Gancarczyk, Biedrzycki, Cetnarski, zawodnik testowany, Baran – Mętlicki

Żółte kartki: Niedziela, zawodnik testowany