Widzew Łódź – Zjednoczeni Stryków 3:1 (2:1)

29 sierpnia 2018, 18:00 | Autor:

W środowe popołudnie piłkarzy Widzewa znów czekała gra kontrolna. Ich przeciwnikiem był występujący w IV lidze zespół Zjednoczonych Stryków. Po niezbyt ciekawym meczu, widzewiacy wygrali 3:1. Dwie bramki zdobył Daniel Mąka, a jedną testowany Piotr Żemło.

W meczu wystąpiło dwóch sprawdzanych graczy. Pierwszym z nich był zapowiadany wcześniej Everson, a drugim obrońca Piotr Żemło. Oprócz nich, w składzie znaleźli się też wracający do zdrowia Marcin Pieńkowski, a także kilku dublerów z kadry pierwszej drużyny. Meczu na Łodziance nie rozpoczął żaden z piłkarzy, którzy wybiegli w wyjściowej jedenastce przeciwko Resovii w zeszłą sobotę.

Pierwszą groźną akcję widzewiacy przeprowadzili już w piątej minucie. Z rzutu rożnego dobre dograł Daniel Mąka, a Żemło uderzył głową minimalnie ponad bramką. Bramka dla łodzian padła sześć minut później. Ręka w polu karnym zagrał jeden z piłkarzy gości, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mąka. Kilka kolejnych akcji przeprowadzili Zjednoczeni. Ani jednak po rzutach wolnych, ani rożnych, nie byli w stanie pokonać stojącego w bramce Widzewa Macieja Humerskiego.

W 20. minucie mogło być 2:0 dla łodzian. Świetnie z lewej strony boiska dośrodkował Miller, a piłkę tuż przed bramką dostał Michael Ameyaw. Sędzia wskazał jednak na pozycję spaloną. Cztery minuty później z dystansu bardzo kąśliwie uderzył Kacper Falon, jednak Damian Komorowski poradził sobie ze strzałem. W kolejnej akcji szczęścia próbował Marcel Sieroń, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

Po pół godzinie gry Zjednoczeni doprowadzili do wyrównania. Rzut wolny wykonywał Stefan Potocki, a głową Humerskiego pokonał Szymon Ziółkowski. W 37. minucie bardzo groźną stratę w środku pola zanotował testowany Everson i musiał ratować się faulem, za który ukarany został żółtą kartką. Pod koniec pierwszej połowy bramkarza strykowian pokonać próbowali najpierw Sieroń, a następnie Falon, jednak oba strzały okazały się minimalnie niecelne. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, z bliskiej odległości na 2:1 trafił testowany Żemło i z takim wynikiem oba zespoły udały się na przerwę.

Drugą połowę Widzew rozpoczął z dwoma zmianami. Za PieńkowskiegoSieronia Eversona, na boisko weszli Mateusz MiasopustKamil Owczarczyk i Jakub Jasiński. Pierwszą dobrą okazję do strzelenia miał Miller, który przedarł się lewą stroną, ale dośrodkował wprost w ręce bramkarza. Po kilku minutach, groźnie uderzał Falon. Piłka odbiła się od jednego z obrońców, jednak nie zmyliła Komorowskiego.

W 56. minucie świetną dwójkową akcję przeprowadzili Ameyaw Miller. Futbolówka trafiła do Jasińskiego, niestety młody napastnik Widzewa uderzył tuż obok słupka. Po godzinie gry było 3:1. Marcin Pigiel dobrze dograł do Mąki, a ten pewnym uderzeniem w dłuższy róg pokonał bramkarza. 30-latek po chwili zszedł z boiska, będąc zmienionym przez Konrada Cieślaka. Na plac gry wrócił też Everson, który zastąpił Millera.

W następnych minutach mecz się uspokoił i żadna ze stron nie miała zbyt dogodnych okazji do zdobycia gola. Po rzucie rożnym głową próbował uderzać jedynie Pigiel, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Na kwadrans przed końcem główkował też Owczarczyk, jednak również nie udało mu się zrobić tego celnie. W 84. minucie piłkę tuż przed polem karnym Zjednoczonych odebrał rywalowi Falon i samemu pokusi się o strzał. Bramkarz strykowian z trudem wybił jednak uderzenie na rzut rożny.

W ostatnich fragmentach gry widzewiacy mieli przewagę, ale nie byli już w stanie zdobyć czwartej bramki. Choć gra nie porywała, mecz zakończył się wynikiem 3:1. Dobre wrażenie sprawił testowany obrońca, zaś dla Eversona z dużym prawdopodobieństwem był to pierwszy i ostatni występ w Widzewie.

Widzew Łódź – Zjednoczeni Stryków 3:1 (2:1)
11′ (k), 60′ Mąka, 44′ Żemło – 30′ Ziółkowski

Humerski – Pieńkowski (46′ Miasopust), Gibas, Żemło, Pigiel – Mąka (61′ Cieślak), Sieroń (46′ Owczarczyk), Falon, Ameyaw – Miller (61′ Everson), Everson (46′ Jasiński)

Rezerwowi: Gibki