Widzew – Wisła [zapowiedź 3 kolejki]

20 sierpnia 2010, 15:05 | Autor:

Już jutro, o godzinie 16:00 Widzewiacy rozegrają trzecie spotkanie ligowe. Po remisie z Lechem i zwycięstwie w Kielcach, piłkarze Widzewa zostaną przeegzaminowani przez kolejnego wymagającego przeciwnika – wicemistrza kraju, Wisłę Kraków.

Spotkanie to budzi w Krakowie ogromne zainteresowanie. Nie ma już biletów na wyjazd do Łodzi. Część wejściówek otrzymały z pewnością także przyjaciele Krakowian z Lechii oraz Śląska. Szczególnie wśród wrocławskich kibiców Widzew wciąż wywołuje spore ciśnienie, z wiadomych względów.

Wisła, to była zgoda Widzewa, lecz są to już zamierzchłe czasy. Od dawna na linii Kraków-Łódź uczucia są dalekie od przyjaznych. Dodatkowo obecni ziomale Wiślaków, to ekipy z którymi „Czerwona Armia” ma na pieńku.

Krakowianie, jeszcze przed modernizacją stadionu przy Reymonta, szczycili się bardzo dobrym dopingiem, zwłaszcza po wstępnej przebudowie trybun. Zazdrość wywoływał widok wypchanego, pojemnego i rozśpiewanego młyna. W parze z dobrą prezencją na własnych śmieciach rzadko jednak szła odpowiednia renoma na meczach wyjazdowych. Faktem jest, że na spotkania poza domem jeździ zazwyczaj inny rodzaj kibiców, mniej zainteresowanych dopingiem. Jednak w innych ekipach nie przeszkadza to w głośnym i pomysłowym wspieraniu swojego ukochanego zespołu. Również liczby wyjazdowe Wiślaków prezentowały się zazwyczaj dużo poniżej ich sporych możliwości.

Trudno więc powiedzieć, czy marka Widzewa podziałała na „Armię Białej Gwiazdy” tak mobilizująco, czy kibice z Małopolski po lekkiej turystycznej zadyszce, zaczynają rozpędzać i się wskoczą na wyższy poziom w aspekcie wojaży po kraju. Częściowo mięliśmy nadzieję dowiedzieć się w jakiej formie wyjazdowej są Wiślacy w poprzedniej kolejce. Niestety Krakowianie nie odwołali się od ciążącego na nich po derbowym meczu z Cracovią zakazu wyjazdowego i „klatka” w meczu z chorzowskim Ruchem była w zeszłą niedzielę pusta.

Już jutro przekonamy się, czy liczba 800 fanatyków Wisły przełoży się na wysokiej klasy doping i pojedynek na gardła, którego zabrakło w pierwszym meczu przy Piłsudskiego z Lechem. Przypominamy o obowiązkowej CZERWONEJ koszulce.

Sportowo także mecz zapowiada się ciekawie. Jeszcze do niedawna łatwo było wskazać faworyta w potyczce łódzko-krakowskiej. Tym razem o trafne wywróżenie wyniku jest trudniej. Wiślacy grają dużo poniżej oczekiwań. Na inaugurację ligi wymęczyli skromne 1:0 ze słabiutką Arką, a w drugiej kolejce 0:2 ulegli „Niebieskim” na Cichej. Widzewiacy natomiast po dobrym meczu i remisie z mistrzem Polski – Lechem, zdołali pokonać niemoc w meczach ligowych z Koroną i w końcu sięgnęli po 3 punkty! Czerwono-biało-czerwoni mają więc na koncie 4 punkty i po dwóch meczach zajmują w tabeli wyższe miejsce niż ich jutrzejszy rywal. Spotkanie zapowiada się więc niezwykle interesująco. Warto dodać, że oprócz kompletu w sektorze dla przyjezdnych, również na trybunach dla gospodarzy zasiądzie komplet publiczności. Wszystkie udostępnione do tej pory bilety rozeszły się. Jutro, w kasach, czekać będzie jeszcze ponad 1000 wejściówek dla spóźnialskich. Radzimy więc wcześniej ustawić się w kolejkach do kas.

 

doping fanów Wisły na Litwie (15.07.2010r.)

{youtube}CoLlwhujgqg{/youtube}

 

 

Jeżeli chodzi o pozostałe spotkania 3 kolejki, to najciekawiej z pewnością będzie we Wrocławiu. Śląsk już w piątkowy wieczór podejmie warszawską Legię. Będzie to pierwszy od dawna „legalny” wyjazd fanów ze stolicy. Po podpisaniu porozumienia między SKLW, a władzami klubu, kibice z Łazienkowskiej, spragnieni kibicowskich emocji z prawdziwego zdarzenia, stworzyli wspaniałą atmosferę na meczu z Cracovią. Jak 476 fanatyków „CWKS” zaprezentuje się na tle Wrocławian? 

Nasi przyjaciele z Chorzowa zmierzą się w sobotę, o 14:45 z GKS-em w Bełchatowie. Termin oraz godzina tego meczu „zupełnym przypadkiem” nakładają się z terminem meczu Widzewa. Komuś mocno zależało, aby nie dopuścić do łódzko-chorzowskiej inwazji na to górnicze miasto. Wówczas trzeba byłoby chyba udostępnić gościom wszystkie trybuny, gospodarzy wsadzając do „klatki”. Tylko co na to biedny fani GKS? ;)

Zestaw par 3 kolejki Ekstraklasy:

Piątek:
17:45 Polonia Warszawa – Zagłębie Lubin Transmisja w Orange Sport
20:00 Śląsk Wrocław – Legia Warszawa Transmisja w Canal Plus Sport Transmisja w Orange Sport

Sobota:
14:45 GKS Bełchatów – Ruch Chorzów Transmisja w Orange Sport
16:00 Widzew Łódź – Wisła Kraków Transmisja w Canal Plus Sport
17:00 Polonia Bytom – Korona Kielce Transmisja w Orange Sport
19:15 Arka Gdynia – Górnik Zabrze Transmisja w Orange Sport

Niedziela:
17:00 Lech Poznań – Cracovia Transmisja w Canal Plus Sport
17:15 Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok Transmisja w Orange Sport