Widzew z Olimpią jeszcze nie wygrał

8 maja 2019, 16:03 | Autor:

Olimpia Grudziądz nie jest dla piłkarzy Widzewa zbyt wygodnym rywalem. Do tej pory łodzianie mierzyli się z nią w lidze trzykrotnie i jeszcze ani razu nie wygrali. Pamiętny był zwłaszcza horror z rundy jesiennej.

Inauguracyjne starcie z grudziądzanami miało miejsce 15 listopada 2014 roku. Prowadzony przez Rafała Pawlaka zespół przystępował do niego z serią ośmiu porażek z rzędu i garstka zgromadzonych na trybunach kibiców nie spodziewała się jej przełamania. Tak też się stało – choć gospodarze nie prezentowali się źle, przegrali 0:3. Dwa gole zdobył były piłkarz Widzewa, Arkadiusz Aleksander, a dzieła zniszczenia dopełnił Maciej Rogalski.

Przed rewanżem zespół z Łodzi nie miał już szans na utrzymanie. Spotkanie to było jednak wyjątkowe. Kibice chcieli godnie pożegnać się z I ligą i tłumnie najechali na Grudziądz, zwłaszcza że był to dla nich pierwszy i jedyny wyjazd w rundzie. 1200 fanów obejrzało remis 1:1. Wynik pod koniec pierwszej połowy otworzył Veljko Batrović, niestety w drugiej części gry wyrównał Rok Elsner, ustalając tym samym rezultat.

Wielu fanów wybrało się na północ Polski również w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Przez prawie cały mecz wydawało się, że będzie to kolejne łatwe zwycięstwo podopiecznych Radosława Mroczkowskiego, którzy prowadzili 2:0 po trafieniach Macieja Kazimierowicza Mateusza Michalskiego. W ostatnich kilku minutach nad grudziądzkim stadionem przeszedł jednak prawdziwy kataklizm, który kompletnie odmienił losy spotkania i dał Olimpii zwycięstwo 3:2.

Widzew ma więc z dzisiejszym rywalem rachunki do wyrównania. Miejmy nadzieję, że zespół Jacka Paszulewicza wyjdzie z wieczornego starcia z pierwszym zwycięstwem w historii!

Historia meczów Widzewa z Olimpią:

15.11.2014, Widzew – Olimpia Grudziądz 0:3 (Aleksander x2, Rogalski)
06.06.2015, Olimpia Grudziądz – Widzew 1:1 (Elsner – Batrović)
03.11.2018, Olimpia Grudziądz – Widzew 3:2 (Handzlik, Kita, Ziętarski – Kazimierowicz, Michalski)

Bilans1 remis, 2 zwycięstwa Olimpii. Bramki: 7:3 dla Olimpii