Widzewiacy rozpoczęli przygotowania do wiosny
13 stycznia 2020, 12:32 | Autor: Kamil
Dziś rano piłkarze Widzewa oficjalnie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Tak jak przewidywaliśmy, na pierwszych testach sprawnościowych nie pojawiły się żadne nowe twarze, z wyjątkiem spodziewanego Roberta Prochownika.
Cała drużyna spotkała się z samego rana na stadionie przy al. Piłsudskiego. Po krótkiej odprawie trenera Marcina Kaczmarka, widzewiacy pojechali do pobliskiej Hali Parkowej, gdzie poddali się pierwszym sprawdzianom, m.in. testowi skoczności, sprintom czy stretchingowi – czytamy na widzew.com. Nad wszystkim czuwał odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne Kamil Migdał.
Na zajęciach zameldowało się dwudziestu dwóch graczy. Był wśród nich wspomniany Prochownik, nie zabrakło również skreślonego przez Kaczmarka Łukasza Zejdlera, a także Christophera Mandiangu oraz Rafała Wolsztyńskiego, których przyszłość w klubie stoi pod znakiem zapytania.
Przy ul. Małachowskiego pojawił się też wracający po kontuzji Daniel Mąka, ale nie brał udziału w testach, a po rozgrzewce biegowej pracował indywidualnie pod okiem fizjoterapeutki Eweliny Bućko. Wciąż nie znamy decyzji, kiedy pomocnik będzie mógł wrócić do treningów na pełnym obciążeniu.
Jutro piłkarzy Widzewa czekają kolejne testy, tym razem wydolnościowe, które będą miały na celu ustalenie indywidualnych parametrów zawodników i dobranie pod nie odpowiednich obciążeń treningowych. Pierwsze zajęcia na boisku odbędą się w środę.
Kadra Widzewa na dzisiejszych zajęciach:
Bramkarze
Jakub Mikołajczak, Wojciech Pawłowski, Patryk Wolański
Obrońcy
Kornel Kordas, Łukasz Kosakiewicz, Marcel Pięczek, Sebastian Rudol, Daniel Tanżyna, Łukasz Turzyniecki
Pomocnicy
Marcel Gąsior, Konrad Gutowski, Christopher Mandiangu, Daniel Mąka, Mateusz Możdżeń, Kamil Piskorski, Bartłomiej Poczobut, Robert Prochownik, Adam Radwański, Łukasz Zejdler
Napastnicy
Przemysław Kita, Marcin Robak, Rafał Wolsztyński
Foto: widzew.com





Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Wisła Płock
Cracovia
Lech Poznań
Korona Kielce
Zagłębie Lubin
Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin
Legia Warszawa
Radomiak Radom
Widzew Łódź
Arka Gdynia
Motor Lublin
GKS Katowice
Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza
Piast Gliwice 
Ząbkovia Ząbki
Legia II Warszawa
Warta Sieradz
ŁKS Łomża
Wigry Suwałki
Broń Radom
Wisła II Płock
Świt Nowy Dwór Maz.
Widzew II Łódź
Lechia Tomaszów Maz.
GKS Bełchatów
KS CK Troszyn
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Jagiellonia II Białystok
KS Wasilków
Mławianka Mława
Znicz Biała Piska
Panowie dobrze wykorzystajcie ten czas i dajcie nam wiele radości w rundzie wiosennej.
You’ll never walk alone
Wolsztyńskiego chcą „odpalić”?A kto w zamian?
Akurat to on sam po zakończeniu poprzedniego sezonu zgłaszał chęć do opuszczenia klubu…
Kogo w zamian? To jeden taki Wolsztyński na całym świecie jest?
Czas mija a wzmocnień ani widu ani słychu. Oby były. Na to liczę.
Halo a gdzie te niespodzianki z Nowym Rokiem ?
Najpierw kontraktujcie,a potem pozbywajcie sie graczy.Wolsztyn i Mandiagu superr w roli jokerow.A Zielu mimo wszystko trzymal jakis poziom i byl obyty z atmosfera.Moze przyjsc ktos lepszy tylko czy odpali od razu?W sumie narazie tylko 3-4 ludzi z marszu dalo rade.Robak,Kita,Pawlowski, Kosakiewicz.Mam nadzieje ze Wolsztyn nie odejdzie za darmo…