Widzewianki młodzieżowymi wicemistrzyniami Polski 3×3!

31 sierpnia 2020, 17:45 | Autor:

W miniony weekend w Gdyni rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w koszykówce 3×3. W turnieju wzięły udział trzy zespoły Widzewa – dwa do lat 23 oraz jeden do lat 17. W tej pierwszej kategorii łodzianki dotarły do finału i ostatecznie zdobyły tytuł wicemistrzowski!

Widzewianki, w bardzo silnym składzie Anna Kudelska, Natalia Gzinka, Wiktoria Rzeźnik i Wiktoria Stępień, zajęły drugie miejsce w swojej grupie, pokonując MLKS Rzeszów 19:4 oraz AZS AJP Gorzów Wielkopolski 13:10, a także przegrywając z VBW Arką Gdynia 8:12. W ćwierćfinale łodzianki wygrały z MG13 Politechniką Gdańską 9:2, z kolei w półfinale z MUKS Poznań 11:9. Wielki finał z AZS Poznań był niezwykle zacięty, jednak ostatecznie to zawodniczki z Wielkopolski zwyciężyły 16:14, dzięki czemu to one mogły cieszyć się z końcowego triumfu.

W turnieju wzięła też udział druga drużyna Widzewa, w skład której weszły Eliza Miaśkiewicz, Kinga Dzierbicka, Maria Wybraniec oraz Wiktoria Ozga. Niestety, poszło im nieco gorzej niż koleżankom, bo imprezę zakończyły na fazie grupowej. Pomimo dobrego początku i wygranej z AZS PK II Kraków 11:8, w dwóch kolejnych meczach czerwono-biało-czerwone uległy Zagłębiu Sosnowiec 8:12 oraz AZS Poznań 7:13, finalnie plasując się na jedenastej pozycji w całej stawce.

Koszykarki z Łodzi uczestniczyły też w zmaganiach w kategorii do lat 17 – w składzie znalazły się Aida Miazek, Kaja Niewiadomska, Nikola Tomasik i Oliwia Janicka. W grupie widzewianki pokonały RMKS Rybnik 18:9 oraz AZS PK Kraków 17:7, a także uległy Liderowi Swarzędz 7:17. W ćwierćfinale stoczyły bardzo wyrównany pojedynek z Wisłą Kraków, ale ostatecznie przegrały 8:9 i w końcowej klasyfikacji zajęły szóste miejsce. Zwyciężył AZS AJP Gorzów Wielkopolski.