Widzewskie Zaduszki – wspominamy zmarłych

2 listopada 2019, 08:00 | Autor:

2 listopada to równie ważna data, co obchodzony wczoraj Dzień Wszystkich Świętych. To dziś, w Zaduszki, wspominamy naszych bliskich oraz wszystkich tych, którzy odeszli z tego świata. Jak co roku, poniżej prezentujemy sylwetki osób, które widzewska rodzina straciła bezpowrotnie.

Do największych postaci należy z pewnością legenda Widzewa i konstruktor jego sukcesów, prezes Ludwik Sobolewski. Nie ma z nami także jego wieloletniego współpracownika, kierownika drużyny Stefana Wrońskiego oraz trenera Leszka Jezierskiego. Opuściły nas też ikony znane z boiska: Włodzimierz Smolarek, Stanisław BurzyńskiKrzysztof Surlit, Marek Pięta, Dariusz Marciniak, Jerzy Klepczyński, Mirosław Sajewicz czy Dariusz Waśniewski.

W minionych latach odeszło również dwóch szkoleniowców: Paweł Kowalski, który zdobył z łódzkim klubem wicemistrzostwo Polski, a także znany ze świetnej pracy z młodzieżą Zbigniew Tąder, wychowawca wielu pokoleń młodych piłkarzy. Nie ma z nami już Krzysztofa Libicha, przez dekady opiekującego się murawą na stadionie Widzewa oraz legendarnego masażysty, Wojciecha Waldy.

Swoich bliskich stracili również kibice. Do „Sektora Niebo” przenieśli się zarówno ci fani, którzy tworzyli ruch kibicowski na Widzewie, jak i nieco młodsi stażem. Do tych pierwszych zaliczyć można „Antała”„Bolo”„Falconettiego”„KubꔄMietka”Kutna czy „Wicka”.

Opuścili nas również m.in. „Angol” z Chojen, „Bilet”, Marek Bombrych z Łowicza, „Brave” Częstochowy, „Ciołek” z Ozorkowa, „Jadźka”, „Jarecki”, „Joshi” z Tomaszowa Mazowieckiego, Patryk Jóźwik Kwidzyna, „Kalosz”, „Kania”, „Nagoda” z Aleksandrowa Łódzkiego, „Nowciu” z Abramowskiego, „Radik”, „Rybak”, „Rysiek” z Żyrardowa, „Seba”, Dawid Sulima, Tomek Trębacz z Pabianic, „Troll” z Kazimierza, „Wasyl” Liściastej, „Żuker” z Drezdenka i wielu, wielu innych…

„Nie umiera ten, kto żyje w sercach bliskich…”

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

Pilne!
czy z sektora a10 jest przejscie na a-11 .Mam wnuczka a miesc nie ma łacznie na ten sam sektor

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress