Wirtualna gala plebiscytu WTM Awards 2019 zakończona

31 stycznia 2020, 19:10 | Autor:

Pierwsza, historyczna wirtualna gala, podczas której przyznane zostały nagrody w premierowej odsłonie plebiscytu Widzewskie Trofea Mistrzów – WTM Awards 2019 dobiegła końca! Zaprezentowaliśmy Wam ośmiu laureatów oraz ich wypowiedzi. Poniżej znajdziecie pełen zapis naszej gali!

20:27

To już koniec pierwszej w dziejach naszego portalu wirtualnej gali Widzewskie Trofea Mistrzów – WTM Awards. Dziękujemy za wszystkie oddane przez Was głosy i obecność dziś wieczorem przed komputerami i smartfonami. Liczymy, że sposób ogłoszenia wyników, jak i cały plebiscyt, przypadły Wam do gustu. Zrobimy wszystko, by za rok było równie emocjonująco. Pokusimy się także o zwiększenie liczby kategorii.

Tymczasem udajemy się na bankiet…

20:25

Po raz trzeci oddajemy głos drugiemu z bohaterów naszej ceremonii:

„Tą nagrodą powinienem podzielić się z panią prezes. Kto wie, czy gdyby zamiast niej Widzewem rządzili inni ludzie, klub miałby tyle determinacji, by mnie sprowadzić z powrotem. Drużyna występuje jeszcze w II lidze, do tego mam już dwójkę dzieci, wiec musiałem podjąć decyzję bardzo rozważnie. Cieszę się również z tej nagrody, ale wiem, że musimy wiosną postawić kropkę nad i. Wtedy wyróżnienia będą spadać nie tylko na mnie, ale na cały zespół”Marcin Robak.

20:22

Jedyna w zestawieniu kobieta ostro namieszała w wyścigu o nagrodę. Towarzyszył jej Marcin Robak, którego Martyna Pajączek… osobiście ściągała do Widzewa. W bardzo zażartym wyścigu ostatecznie postawiliście na powrót „Robaczka”. Jego transfer okazał się strzałem w dziesiątkę, bez niego ciężko byłoby wywalczyć jesienią pozycję lidera II ligi. Mimo zwycięstwa kapitana, pani prezes z pewnością może czuć się częściową laureatką w tej kategorii.

Wygrana Robaka została zapewniona dzięki 39% głosów. Poza Pajączek, podium zamknęło wydarzenie związane z dwukrotnym pobiciem w 2019 roku rekordów Polski w ilości sprzedanych karnetów.

20:19

Szybko mija nam ten uroczysty wieczór. Nadszedł czas na wyłonienie zwycięzcy w ostatniej kategorii. Nagrodę WTM Awards 2019 wręczamy w kategorii „Wydarzenie Roku”. Możemy zdradzić, że głosowanie było najbardziej wyrównane spośród wszystkich ośmiu. Oddano na nie także najwięcej głosów. Co zostało do niej nominowane?

1. Karnetowe rekordy Polski
2. Objęcie stanowiska prezesa przez Martynę Pajączek
3. Transfer Marcina Robaka
4. Widzewska Choinka
5. Zatrudnienie Marcina Kaczmarka

TUTAJ znajdziecie uzasadnienie do powyższych nominacji.

20:17

O ocenę wyboru Czytelników poprosiliśmy jednego z ultrasów, którzy „maczał palce” przy tworzeniu oprawy:

„Był to pierwszy mecz na nowym stadionie z rywalem z Ekstraklasy, dlatego mocno się spięliśmy. Chcieliśmy pokazać, że mimo gry w II lidze, wciąż Widzew prezentuje wysoką formę na kibicowskiej scenie w Polsce. Wykorzystaliśmy do tej oprawy postać Marcina Robaka, na którego wszyscy we Wrocławiu mają duże ciśnienie. Padł pomysł, by przedstawić to w formie rozmowy, w specjalnych dymkach. Mogę zdradzić, że nasz szkicownik miał spory problem, by namalować cztery jednakowe wzory dłoni i telefonów, ale poradził sobie z tym zadaniem bezbłędnie. Na stadionie wszystko było gotowe na czas, oceniamy tę oprawę bardzo pozytywnie i cieszmy się, że kibice oddali na nią najwięcej głosów”przedstawiciel Ultras Widzew.

20:14

To była druga kategoria, w której łeb w łeb szły propozycje dotyczące spotkań w Pucharze Polski. Finalnie więcej głosów zgromadziła oprawa z meczu ze Śląskiem Wrocław, która została zaprezentowana w październiku. Towarzyszyło jej hasło „Przekażcie Ekstraklasie, że mamy się dobrze”. Znakomicie oddało one kibicowską rzeczywistość.

Pucharowa choreografia ze Śląskiem otrzymała 39% głosów. To jeden z dwóch najmniejszych wyników spośród wszystkich laureatów, ale tylko dlatego, że rywalizacja była zacięta. Jako trzecia, po Legii Warszawa, na podium uplasowała się oprawa z meczu z Błękitnymi Stargard.

20:12

Nadszedł czas na siódmą z ośmiu kategorii. Wracamy do aspektów czysto kibicowskich, przedstawiając nagrodę dla „Najlepszej oprawy”. Widzewscy ultrasi rozpieszczali nam swoimi choreografiami przez cały 2019 rok, więc wybór nie był łatwy. Nominowane zostały trzy wiosenne prezentacje i dwie z jesieni. Wszystkie domowe. Oto one:

1. Widzew Łódź – Błękitni Stargard
2. Widzew Łódź – Elana Toruń
3. Widzew Łódź – Legia Warszawa
4. Widzew Łódź – Ruch Chorzów
5. Widzew Łódź – Śląsk Wrocław

TUTAJ znajdziecie uzasadnienie do powyższych nominacji.

20:10

Ponownie oddajemy głos Robakowi:

„Byłem skupiony na tym, by ten mój powrót do Widzewa był pozytywny. Cieszę się z tego, że kibice docenili moje starania. Choć to nagroda indywidualna, to muszę podziękować też trenerom i chłopakom z zespołu, bo punkty zdobywamy razem. Dziękuję za głosy na mnie, na każdy mecz, na jaki wychodzę, staram się dać z siebie wszystko i miło jest, że kibice to widzą. Po każdej bramce śpiewają moje nazwisko, więc chciałoby się strzelać jak najwięcej. Gra dla fanów Widzewa jest prawdziwą przyjemnością”Marcin Robak.

20:07

Nie było zaskoczenia. Zdaniem wielu kibiców wybór był prosty – Marcin Robak. Kapitan Widzewa jako jedyny zagrał jesienią w każdym ligowym i pucharowym meczu od pierwszej do ostatniej minuty, będąc liderem drużyny. Napastnik strzelił najwięcej bramek, był największą gwiazdą nie tylko łodzian, ale w zasadzie całej ligi. Decyzja kibiców absolutnie nie dziwi.

Robak zdeklasował konkurencję, otrzymując 64% głosów. Wyprzedził drugiego w kolejności Wojciecha Pawłowskiego oraz trzeciego Przemysława Kitę.

20:05

Szósta kategoria WTM Awards 2019 to zarazem ostatnia, w której wybieraliście wyłącznie spośród konkretnych nazwisk. Po fatalnej wiośnie i bardzo miłej jesieni poprosiliśmy Was o wskazanie „Najlepszego piłkarza”. Nietrudno zgadnąć, że nominację do tej nagrody otrzymali wyłącznie zawodnicy, którzy błyszczeli jedynie w drugiej połowie roku, choć jeden z nich występował przy al. Piłsudskiego przez całe 365 dni.

1. Przemysław Kita
2. Wojciech Pawłowski
3. Bartłomiej Poczobut
4. Marcin Robak
5. Daniel Tanżyna

TUTAJ znajdziecie uzasadnienie do powyższych nominacji.

20:03

O wspomnienie meczu z Legią poprosiliśmy kapitana i strzelca jednego z goli, Marcina Robaka:

„Atmosfera, stworzona przez kibiców, była niesamowita. Była miazga na trybunach. Widać było, jak bardzo ta strona Łodzi głodna jest Ekstraklasy. My też czekamy na to, żeby takich spotkań było więcej. Staraliśmy się wygrać dla tej publiczności, ale niestety, Legia zawiesiła nam poprzeczkę bardzo wysoko. Wspaniałym momentem było jednak to, jak zostaliśmy przyjęci po końcowym gwizdku. Zgotowano nam owację, jakbyśmy to my awansowali dalej” – Marcin Robak.

20:00

Walka tym razem była zażarta. W grze liczyły się tylko dwa mecze, oba dotyczyły pucharowych potyczek widzewiaków. Ostatecznie, mimo porażki, spotkanie z warszawską Legią zdobyło więcej głosów od sensacyjnej wygranej ze Śląskiem Wrocław. Choć obie drużyny dzieli w tej chwili sportowa przepaść, w tamten listopadowy wieczór wrócił polski klasyk przez duże K.

Jak wspominaliśmy, starcia w Pucharze Polski były najwyżej oceniane – to z Legią dostało 49% głosów. Trzecim najpopularniejszym wyborem był mecz ze Stalą Rzeszów.

19:57

Czas na piątą kategorię, w której prosiliśmy Was o pomoc w wyborze „Najlepszego meczu”. Tym razem listę nominacji w całości zdominowały spotkania z drugiej części roku, w tym oczywiście dwa starcia w Pucharze Polski, które były dla kibiców namiastką tego, co – miejmy nadzieję – wkrótce przeżywać będą w Ekstraklasie. Tylko jeden mecz rozegrany został na wyjeździe. Oto kandydaci:

1. Widzew Łódź – Legia Warszawa
2. Widzew Łódź – Pogoń Siedlce
3. Widzew Łódź – Stal Rzeszów
4. Widzew Łódź – Śląsk Wrocław
5. Znicz Pruszków – Widzew Łódź

TUTAJ znajdziecie uzasadnienie do powyższych nominacji.

19:55

Każda dobra gala musi zawierać także wątek humorystyczny. Ten zaprezentował na Twitterze jeden z kibiców:

19:53

Za nami już półmetek gali WTM Awards 2019. Poznaliśmy zwycięzców w czterech z ośmiu kategorii. Na razie bohaterem wieczoru jest Daniel Tanżyna, zdobywca nagród dla „Największej pozytywnej przemiany” oraz „Najładniejszego gola”. Możemy zdradzić, że w drugiej części wirtualnej ceremonii głos zabierać będzie często jeszcze jedna osoba z zespołu…

19:51

Ponownie oddajemy głos laureatowi nagrody:

„To były moje trzydzieste urodziny, które zapamiętam do końca życia. Gol, jak gol – zrobiłem drybling i strzeliłem (śmiech). Najprzyjemniejsze było później, gdy sto lat odśpiewało mi siedemnaście tysięcy kibiców. Nigdy czegoś takiego już chyba nie przeżyję. Nie każdemu dane będzie poczuć takie coś na swojej skórze, więc mogę nieskromnie powiedzieć, że czuję się członkiem elitarnego grona. Coś fantastycznego!” – Daniel Tanżyna

19:48

O zwycięstwo rywalizowały dwa trafienia, które zdobyły zdecydowanie więcej głosów od pozostałej trójki. Ostatecznie postawiliście na trafienie Daniela Tanżyny z meczu przeciwko Gryfowi Wejherowo. Obrońca zapędził się pod pole karne rywali i huknął nie do obrony w samo okienko, czym udanie uczcił 30. urodziny. Dla „Dixona” jest to już druga nagroda. Czapki z głów!

Tanżyna uzyskał 51% głosów i wyprzedził bramkę Daniela Mąki z rzutu wolnego, która dała Widzewowi zwycięstwo w starciu z Górnikiem Polkowice. Podium zamknął gol Marcina Robaka w Stargardzie.

19:46

Czwarta kategoria to wybór „Najładniejszego gola”, czyli tego, co tygryski lubią najbardziej! Trzeba przyznać, że pięknych bramek w 2019 roku nie brakowało, więc fani nie mieli łatwego zadania w głosowaniu. W gronie pięciu kandydatów znalazło tylko jedno trafienie z wiosny. Pozostałe to gole strzelane rywalom w pierwszej części bieżącego sezonu. Przypomnijmy nominacje:

1. Daniel Mąka (Górnik Polkowice)
2. Mateusz Możdżeń (Bytovia Bytów)
3. Marcin Robak (Błękitni Stargard)
4. Daniel Tanżyna (Gryf Wejherowo)
5. Rafał Wolsztyński (Siarka Tarnobrzeg)

TUTAJ znajdziecie uzasadnienie do powyższych nominacji i same gole.

19:44

Jak Pawłowski skomentował wybór kibiców?

„Wyniki tego typu plebiscytów czy konkursów zawsze są zaskoczeniem, nigdy do końca nie wiadomo, kto wygra. Jest mi niezmiernie miło, że to mnie kibice przyznali tę nagrodę. Przez te pół roku przekonałem do siebie wiele osób, zarówno fanów na trybunach, jak i członków sztabu szkoleniowego. Do tego stopnia, że dali mi szansę. Cieszy ta nagroda, ale docenić należy również kolegów z drużyny, bo dzięki ich dobrej grze, nie byłoby tak łatwo o czyste konta. Mam nadzieję, że to nie ostatnie moje wyróżnienie w Widzewie” – Wojciech Pawłowski.

19:41

Zakładaliśmy, że rywalizacja w tej kategorii będzie większa, ale tak się nie stało. Wojciech Pawłowski wyprzedził rywali o kilka długości, zdobywając ponad 60% głosów. Gdy podpisywał umowę, mało kto wierzył, że golkiper posadzi na ławce Patryka Wolańskiego i będzie tak kluczową postacią łódzkiej drużyny. A jednak, udało się go „odkurzyć” i dziś nikt nie wyobraża sobie jedenastki bez tej postaci.

Za bramkarzem Widzewa uplasowali się Przemysław Kita oraz Bartłomiej Poczobut.

19:39

Trzecią kategorią było „Największe pozytywne zaskoczenie”. Od przemiany różniło ją to, że dotyczyła tych osób, co do których oczekiwania były mniejsze od faktycznych dokonań. Ponownie nominowani zostali sami zawodnicy, w tym tylko jeden reprezentant rundy wiosennej. Którzy?

1. Kohei Kato
2. Przemysław Kita
3. Kornel Kordas
4. Wojciech Pawłowski
5. Bartłomiej Poczobut

TUTAJ znajdziecie uzasadnienie do powyższych nominacji.

19:37

O wypowiedź poprosiliśmy „Rudego” i „Rysika”, czyli prowadzącego doping oraz bębniarza podczas meczu z Legią:

„Doping na meczu z Legią wpisał się w historię nowego stadionu, jako najlepszy mecz o kibicowskim akcencie. Było widać w ludziach tęsknotę za meczami z czołówką Polski, co przełożyło się na głośne wsparcie nie tylko Zegara, lecz całego stadionu, który sam nakręcał się przy każdej naszej sytuacji. Najlepszym momentem było doprowadzenie do remisu i eksplozja radości z gola, przy którym większość trybuny postanowiła świętować go bez koszulek, pomimo ze temperatura wynosiła wtedy 0 stopni. Po meczu ludzie zostali, by podziękować piłkarzom za walkę. Pomimo przegranego meczu i odpadnięcia z pucharu, myślę, że nikt tego wieczoru się nie smucił – każdy zaspokoił głód meczów z topowym rywalem” – „Rudy”

***

„O meczu z Legią, z perspektywy gniazda, śmiało można powiedzieć, że był to jeden z lepszych wieczór na nowym stadionie pod tym względem. Tylko mecz ze Śląskiem Wrocław i Derby Łodzi są w stanie z nim konkurować. Tego dnia młyn pokazał wielką moc i prawdziwą wiarę w nasz RTS. Kiedy po drugiej bramce dla Widzewa wzniósł się na wyżyny przy pieśni Tu się wychowałem, każdy miał ciarki na plecach. Najwięcej głosów na ten właśnie mecz wcale mnie nie dziwi. To nagroda dla wszystkich fanatyków!” – „Rysik”

19:34

Zwycięzca tej kategorii nie miał żadnych problemów z wyprzedzeniem stawki. „Najlepsza atmosfera i doping”, zdaniem kibiców, miała miejsca podczas meczu z Legią Warszawa. Pucharowym starciem żyła nie tylko cała Łódź, ale w zasadzie cała Polska. Stawiani na straconej pozycji widzewiacy podjęli rękawice, a moment, w którym padł gol na 2:2, obecni na trybunach zapamiętają na długo. Mimo porażki, drużyna została nagrodzona burzą oklasków!

Głosowanie w tej kategorii było w zasadzie formalnością. Spotkanie z Legią zdobyło aż 76% głosów, wyprzedzając potyczkę ze Śląskiem Wrocław oraz „Mecz przyjaźni” z toruńską Elaną.

19:32

Pora na drugą kategorię, wybieraliście w niej „Najlepszą atmosferę i doping na meczu”. Wspaniałych momentów w minionym roku w „Sercu Łodzi” nie zabrakło, więc sam wybór nominacji był trudny. Na liście znalazły się same domowe spotkania, dwa wiosenne oraz trzy jesienne. Oto one:

1. Widzew Łódź – Elana Toruń (wiosna)
2. Widzew Łódź – GKS Katowice (jesień)
3. Widzew Łódź – Legia Warszawa (jesień)
4. Widzew Łódź – Ruch Chorzów (wiosna)
5. Widzew Łódź – Śląsk Wrocław (jesień)

TUTAJ znajdziecie uzasadnienie do powyższych nominacji.

19:29

Oddajmy głos laureatowi „Największej pozytywnej przemiany”:

„Bardzo cieszę się z tego, że kibice mnie docenili. Dziękuję za głosy na mnie. Zależało mi na tym, żeby po tym, co wszyscy przeżyliśmy wiosną, pokazać, że Daniel Tanżyna potrafi grać w piłkę. I że nie warto z niego rezygnować. Udało mi się poukładać w głowie pewne sprawy i myślę, że ta moja przemiana była widoczna. Teraz znów zbliża się wiosna i musimy zrobić wszystko, by nie powtórzyć błędu sprzed roku” Daniel Tanżyna

19:27

Nie było niespodzianki. Zwycięzcą pierwszej kategorii był największy faworyt, czyli Daniel Tanżyna. Obrońca wiosną głównie zawodził, trudno powiedzieć, że stanowił silny punkt defensywy Widzewa. Co innego w drugiej części roku. W rundzie jesiennej był jednym z najlepszych w zespole, jego forma rosła z każdym kolejnym meczem i w końcówce „Dixon” stanowił skałę nie do przejścia. Dołożył także dwa gole, z czego jeden nominowany został również w kategorii „Najładniejszy gol”.

Widzewiak zdecydowanie pokonał konkurencję, zdobywając blisko 65% głosów. Drugie miejsce zajął Daniel Mąka, a trzecie Adam Radwański. Gratulujemy!

19:25

Pierwsze głosowanie WTM Awards dotyczyło „Największej pozytywnej przemiany”. Chodziło o wybór widzewskiej osobowości, która zaliczyła tzw. drogę z piekła do nieba. Nominowani w niej zostali sami piłkarze:

1. Daniel Mąka
2. Mateusz Możdżeń
3. Adam Radwański
4. Daniel Tanżyna
5. Rafał Wolsztyński

TUTAJ znajdziecie uzasadnienie do powyższych nominacji.

19:23

Nominacje zdominowane zostały przez to, co działo się w Łodzi jesienią. Nie mogło być inaczej, skoro pierwsza część poprzedniego roku była dla kibiców pasmem upokorzeń. Spośród czterdziestu propozycji, tylko dziesięć obejmowało wydarzenia z nieudanej niemal pod każdym względem wiosny. Miejmy, nadzieję, że 2020 będzie pozytywny przez cały rok. Pora przejść do prezentacji pierwszej kategorii!

19:20

W trakcie wyłaniania nominacji nie brakowało sporów, dyskusji, walki na argumenty pośród kapituły konkursu. Ostatecznie wytypowano po pięć propozycji do każdej kategorii, choć w niektórych z nich zażarta walka musiała oznaczać wypadnięcie z zabawy pewnych kandydatów. Możemy zdradzić, że w kategorii „Wydarzenie roku” rozpatrywane było jeszcze m.in. zdobycie flag kibiców Lecha Poznań przez fanów RTS, w kategorii „Najlepszy mecz” wiosenne starcie z Ruchem Chorzów, a w kategorii „Najważniejsze wydarzenie” objęcie Akademii Widzewa przez Macieja Szymańskiego. Oby w przyszłym roku również panował tak duży kłopot bogactwa.

19:18

Pierwsza edycja WTM Awards cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. We wszystkich ankietach głosy oddało dokładnie 12 856 osób, co uznajemy za naprawdę okazały wynik. Mamy jednak nadzieję, że kolejne edycje naszej zabawy będą jeszcze popularniejsze. Chcielibyśmy, aby wypowiedziało się jak najwięcej fanów Widzewa, których jest o wiele więcej, niż oddanych głosów w premierowej odsłonie plebiscytu.

19:12

1. NAJWIĘKSZA POZYTYWNA PRZEMIANA
Nagroda dla piłkarza, który w ciągu minionego roku przeszedł największą pozytywną przemianę. Nie musiała ona dotyczyć wyłącznie pobytu w Widzewie, bo jeden ze wskazanych przez nas kandydatów przyszedł do klubu latem.

2. NAJLEPSZA ATMOSFERA I DOPING NA MECZU
Mecz, podczas którego „Serce Łodzi” zabiło najmocniej. Walka o zwycięstwo była zacięta, bo spotkań z wyjątkowych dopingiem było wiele. Wśród nominacji były zarówno starcia ligowe, jak i pucharowe.

3. NAJWIĘKSZE POZYTYWNE ZASKOCZENIE
Piłkarz, który w minionych dwunastu miesiącach zaskoczył najbardziej, oczywiście z pozytywnej strony. Czterech spośród nominowanych przyszło do klubu latem, a piątego nie ma już w Widzewie.

4. NAJŁADNIEJSZY GOL
Kolejna z kategorii, w której rywalizacja o pierwsze miejsce była zacięta, bo 2019 rok był bogaty w piękne, strzelane przez widzewiaków gole. Który zasłużył na miano najbardziej wyjątkowego?

5. NAJLEPSZY MECZ
Tym razem wzięliśmy pod uwagę aspekty sportowe. Który z ubiegłorocznych meczów był w wykonaniu podopiecznych Radosława Mroczkowskiego, Jacka Paszulewicza lub Marcina Kaczmarka najlepszy i dlaczego?

6. NAJLEPSZY PIŁKARZ
Pięciu kandydatów, ale wygrać mogła tylko jedna osoba. Kto w 2019 roku był najlepszym piłkarzem Widzewa? Wydaje się, że faworyt do zdobycia tego tytułu był jeden, ale czy faktycznie tak było?

7. NAJLEPSZA OPRAWA MECZU
To był udany rok w wykonaniu ultrasów Widzewa, którzy zaprezentowali kilka ciekawych opraw. Która z nich była najefektowniejsza? Wybór z całą pewnością nie należał do najłatwiejszych!

8. NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE
Wiele się działo w minionym roku. Były to wydarzenia zarówno pozytywne, jak i negatywne, choć w naszym plebiscycie skupiliśmy się tylko na tych pierwszych. Które z nich wywarło największy wpływ na losy Widzewa?

19:10

WTM Awards 2019 to nagrody przyznawane w ośmiu kategoriach, wybranych przez kapitułę konkursu. Wskazała ona także nominacje, po pięć w każdej dziedzinie, ale decydujący głos oddała kibicom. Głosowania trwały przez ostatnie dwa miesiące, a ich wyniki były trzymane w ścisłej tajemnicy. Aż do dzisiaj, gdy wszyscy będą mogli poznać zwycięzców. Pora przypomnieć wszystkie osiem kategorii!

3
Dodaj komentarz

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom87

Emocje rosną ;)

uks

super

rafal

ja bardzo dziekuje redakcji WTM za bardzo fajny event… i tak ogladalem na zywo co bylo wrzucane. Gratuluje pomyslu i ciesze sie ze sa takie inicjatywy. Brawo!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress