WTM Awards 2019 – Najlepszy mecz

8 stycznia 2020, 20:00 | Autor:

Czas na piątą część naszego plebiscytu Widzewskie Trofea Mistrzów – WTM Awards 2019! Dziś rozpoczynamy głosowanie w kategorii „Najlepszy mecz”. Poznajcie pięć spotkań nominowanych przez naszą Redakcję!

Przypomnijmy, że bierzemy pod uwagę wyłącznie aspekty sportowe. Nic więc dziwnego, że w gronie wytypowanych pięciu nominacji znajdują się tylko pojedynki z rundy jesiennej. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć starć Pucharu Polski.

1. WIDZEW ŁÓDŹ – LEGIA WARSZAWA

Drugi mecz Pucharu Polski w wykonaniu podopiecznych Marcina Kaczmarka. Na drodze widzewiaków stanęła Legia Warszawa, czyli krajowy potentat, który każdego roku walczy o tytuł mistrzowski. Co więcej, legioniści przystąpili do spotkania w najmocniejszym możliwym składzie! Niesieni dopingiem gospodarze się jednak nie poddali i walczyli z przeciwnikami jak równy z równym. Co więcej, choć zespół Aleksandra Vukovicia wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, łodzianie byli w stanie wyrównać! Niestety, ostatnie słowo należało do drużyny ze stolicy i to ona ostatecznie wygrała 3:2.

2. WIDZEW ŁÓDŹ – POGOŃ SIEDLCE

Jeden z najbardziej niesamowitych meczów w najnowszej historii Widzewa. Choć Pogoń Siedlce miała być dla gospodarzy trudnym przeciwnikiem, to już w 7. minucie wyszli oni na prowadzenie, a po pierwszej połowie wygrywali 4:0, całkowicie kontrolując przebieg wydarzeń na boisku! Prawdziwy rollercoaster zaczął się jednak dopiero po przerwie! Widzewiacy prowadzili już 6:1, by po chwili dać strzelić przyjezdnym dwie bramki. Ostatecznie spotkanie skończyło się zwycięstwem podopiecznych Marcina Kaczmarka 7:3.

3. WIDZEW ŁÓDŹ – STAL RZESZÓW

Bardzo ważny mecz dla piłkarzy Widzewa w kontekście całej rundy jesiennej. Po fatalnym występie i porażce w Częstochowie, łodzianie musieli zmierzyć się ze Stalą Rzeszów, czyli rewelacją rozgrywek, która pewnie kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa. Przy al. Piłsudskiego gracze z Podkarpacia nie mieli jednak nic do powiedzenia! Widzewiacy zagrali świetne zawody, a kapitalny występ zaliczył debiutujący Mateusz Możdżeń. Zawodnicy z Łodzi wygrali 3:1 i rozpoczęli marsz na szczyt tabeli.

4. WIDZEW ŁÓDŹ – ŚLĄSK WROCŁAW

Pierwsze w historii oficjalne spotkanie Widzewa z klubem z Ekstraklasy po reaktywacji klubu. Niewielu dawało szanse gospodarzom, zwłaszcza że naprzeciwko ich stanął liderujący w tabeli elity Śląsk Wrocław. Na boisku różnica poziomów nie była jednak widoczna i długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Istnym szaleństwem była natomiast końcówka meczu! Mający do porachunki do wyrównania z kibicami z Dolnego Śląska Marcin Robak zdobył dwa gole i dał widzewiakom awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

5. ZNICZ PRUSZKÓW – WIDZEW ŁÓDŹ

Pruszków od zawsze był dla piłkarzy Widzewa trudnym terenem. Rok wcześniej przegrali tam w fatalnym stylu i teraz wielu obawiało się podobnego scenariusza. Łodzianie przystąpili do spotkania z chęcią rehabilitacji po porażce z Resovią. Udało się z nawiązką! Podopieczni Marcina Kaczmarka zagrali świetne zawody, które udokumentowali zdobyciem aż sześciu bramek, rozpoczynając tym samym fantastyczną końcówkę rundy jesiennej.

Głosować można przez pięć dni, do 12 stycznia włącznie. Wyniki pozostaną jednak nieznane, a ogłosimy je dopiero na sam koniec plebiscytu. Zapraszamy do zabawy!

Kto powinien otrzymać nagrodę WTM Awards 2019 w kategorii "Najlepszy mecz"?

• Widzew Łódź - Legia Warszawa (49%, 775 Votes)